• BITCOIN/TL
  658804,223
  % -12,70
 • ETHEREUM/TL
  54931
  % -7,94
 • RIPPLE/TL
  10.84
  % -16,28
 • BITCOIN CASH/TL
  6331.14,640
  % -15,69
 • LITECOIN/TL
  2141.5
  % -19,40
 • COSMOS/TL
  361.98
  % -19,38
 • CARDANO/TL
  19.15
  % -12,60
 • TETHER/TL
  13.71
  % 0,45

Yüzde 70 Binlik Getiriyle Aave Uçuyor!

Yüzde 70 Binlik Getiriyle Aave Uçuyor!

Şu anda Aave, altcoin’lerde patlayacak bir sonraki kripto para birimini arayan birçok yatırımcının radarında. Altcoin, son yedi gün içinde güçlü yükseldi ve bu da onu Bitcoin, Ripple, VeChain ve diğer birçok popüler kripto paraların önüne geçirdi. Şimdi, yaklaşık 384 dolardan işlem görüyor. Aave neden yükseliyor ve fiyat tahmini nedir?

Kripto para birimleri, yatırımcılar için hisse senetlerinden daha iyi getiri sağlamaya devam ediyor. Piyasada binlerce kripto para birimi var ama hepsi gelişmiyor. Bu nedenle Aave’nin uzun vadeli iyi bir yatırım olup olmadığını anlamak için önce projenin detaylarına hakim olmamız gerekir. Birlikte altcoin projesini inceleyelim…

Aave nedir ve nasıl çalışır?

Aave, akıllı sözleşmeleri yürütmek için bir Blockchain platformudur. Özellikle kripto palaraın ödünç verilmesini ve ödünç alınmasını kolaylaştırdığı DeFi segmentine odaklanmıştır. Bir düzineden fazla kripto para biriminde kredi sözleşmelerini destekler. Kripto kredi piyasasının resmi simgesi Aave olarak da adlandırılır. Token daha önce LEND olarak adlandırılıyordu.

Kaç tane Aave tokeni var ve arz sınırlı mı?

Sabit bir maksimum arza sahip kripto para birimleriyle ilgileniyorsanız, kripto para bir göz atmaya değer. Dolaşımda 12.9 milyon Aave tokeni var ve maksimum arz 16 milyon tokenle sınırlandırıldı. Bu Aave’nin maksimum arzı 21 milyon tokenle sabitlenen Bitcoin’den bile daha kıt olduğu anlamına gelir. 

Aave son günlerde neden yükseliyor?

Aave’nin son kazanımları birkaç faktöre bağlanabilir. İlk olarak bazı yatırımcılar, Kongre’nin kripto vergi teklifi üzerine kripto para birimlerindeki son satışların ardından düşüşü satın almaya çalışıyor. Ani yükselişin bir başka nedeni de Aave’nin beklentilerine ilişkin iyimserlik. Yakın tarihli bir endüstri zirvesinde konuşan Aave CEO‘su Stani Kulechov, yatırımcıların memnuniyetle karşıladığı genişleme planlarını açıkladı. Örneğin yönetici, projenin kripto kredisi pazarını Solana gibi diğer ağlara genişletmeyi planladığını söyledi. 

Yönetici ayrıca Blockchain’de Twitter’ın bir versiyonunu oluşturmaktan da bahsetti. Üçüncüsü, Bitwise Asset Management, yeni kripto fonu için doğrudan Aave tokenine yatırım yapacağını duyurdu. Bitwise Aave Fonu, profesyonel yatırımcılara DeFi alanına daha fazla yatırım yapma imkanı sağlamaya çalışacak. Bitwise gibi derin bir yatırımcının katılımı, Aave’ye olan talebi artırmayı vaat ediyor.

 Kripto para iyi bir uzun vadeli yatırım mı?

Aave’ye yönelik fiyat tahmini, bunun iyi bir yatırım olup olmayacağını belirlemeye yardımcı olacaktır. Bazı yatırımcılar Aave ile iyi para kazandı. Kripto para analistlere göre, mevcut fiyatla yaklaşık yüzde 70.000’lik bir ömür boyu yatırım getirisi sağlıyor.

Aave’in yatırımcılar için gişe rekorları kıran getiriler sağlamaya devam edeceğinin garantisi yok. Bununla birlikte analistlere göre Aave, DeFi ürünlerinin artan popülaritesi ve Wall Street’in kriptoya artan ilgisi nedeniyle alınmaya değer bir risk gibi görünüyor. Bitwise‘ın yanı sıra JPMorgan Chase, kripto fonları teklifini özel müşterilere genişletiyor. Diğer birçok banka ve hedge fonları da kripto yatırımlarına daha fazla dahil oluyor.

Altcoin fiyatı hangi seviyeleri görebilir?

Aave’nin ulaştığı en yüksek fiyat 667 dolar. Mevcut fiyat, kripto ticaretini tüm zamanların en yüksek seviyesinin yüzde 40’tan fazla altında gösteriyor. Aave tokeninin 2021’in sonunda zirveye geri dönmesi için analistlere göre, kalan süre için ayda yüzde 16 kazanması gerekecek. Bu oranda devam ederse analistlere göre, Ağustos 2022’ye kadar 2.200 dolara kadar çıkabilir.

kriptokoin