• BITCOIN/TL
  666057,546
  % -12,46
 • ETHEREUM/TL
  55567
  % -8,21
 • RIPPLE/TL
  10.95
  % -15,88
 • BITCOIN CASH/TL
  6423.27,504
  % -15,00
 • LITECOIN/TL
  2181.87
  % -18,77
 • COSMOS/TL
  371.62
  % -16,93
 • CARDANO/TL
  19.41
  % -11,97
 • TETHER/TL
  13.76
  % 0,17

Vitalik Buterin, önemli bir Dogecoin önerisinde bulundu

Vitalik Buterin, önemli bir Dogecoin önerisinde bulundu

Lider kripto para Bitcoin (BTC), yazım sırasında 49.600 doların üzerinde işlem görüyor. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) ise altcoin alanında boğa koşusuna öncülük eden büyük bir ralliye girdi. Tam da bu sırada, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, takip ettiği 268 kişiden gelen soruları yanıtlayarak Twitter’da bir tartışma başlattı. Vitalik Buterin, önemli bir Dogecoin önerisinde bulundu ve dikkatleri üzerine çekti.

Olası bir Ethereum/Dogecoin işbirliğine yönelik sorulara verilen yanıtlardan birinde Vitalik Buterin, meme kripto para biriminin PoS fikir birliği modeline geçmesi gerektiğini söyledi. Singapur merkezli kripto fonu yöneticisi Three Arrows Capital’in kurucusu Zhu Su, Vitalik Buterin’e ETH/DOGE işbirliği için gelecek vaat eden fikirlerini sordu. Zhu Su “Projeye ilginizi çeken DOGE hakkındaki fikirlerinize ne oldu?” diye sordu. Buna yanıt olarak Vitalik Buterin şunları söyledi:

Kişisel olarak, DOGE’un belki de Ethereum kodunu kullanarak yakında PoS’a geçebileceğini umuyorum. Ayrıca umarım 5b/yıl yıllık PoW ihraçlarını iptal etmezler, bunun yerine küresel kamu mallarını finanse eden bir tür DAO’ya koyarlar. Bu, Dogecoin’in açgözlü olmayan sağlıklı değerlerine çok uygun.

 kar amacı gütmeyen Dogecoin Vakfı, geçen ay yeniden başlatıldığını duyurdu. Danışma kurulu ayrıca milyarder Elon Musk ve Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin gibi en iyi piyasa oyuncularından bazılarını da memnuniyetle karşıladı. Dogecoin Vakfı’nın yeniden başlatılması toplulukta heyecan oluşturdu.

Ethereum ve diğer altcoin’lerdeki kritik sinyaller!

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), boğa koşusunda sağlam hamleler yapıyor. Son 24 saatte ETH %8 artarak 3.830 dolar seviyelerini aştı. Geçen hafta boyunca, ETH sağlam bir %20’lik kazanç kaydetti. On-chain veri sağlayıcısı Santiment, ETH fiyatının Mayıs ortasından bu yana ilk kez 3.500 dolar seviyelerini geçtiğini bildirdi. 

Ayrıca Santiment’e göre, borsa dışı balinalar arasındaki ETH birikimi son zamanlarda arttı. Veri sağlayıcı ayrıca, en son fiyat rallisinin güçlü ETH dolaşımının ortasında geldiğini belirtiyor. Ethereum için Ethereum 2.0’a geçiş yolundayken, diğer piyasa oyuncuları da öne çıkmaya başladı! Solana, Ethereum’un pazar payını yemek isteyen oyunculardan biri ve bunu başarıyor da… Santiment konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

ETH ağında dolaşan benzersiz para miktarı, gelecekteki fiyat hareketine iyi bir şekilde yansıyor. Bu, geçen hafta iki kez 1,6 milyonluk bir düşüşten sonra 1.0 milyon dolar ETH’nin taşındığı üçüncü günü gösteriyor.

krıptokoin