• BITCOIN/TL
  663740,256
  % -12,80
 • ETHEREUM/TL
  55606
  % -7,99
 • RIPPLE/TL
  10.92
  % -16,20
 • BITCOIN CASH/TL
  6429.25,685
  % -14,98
 • LITECOIN/TL
  2178.64
  % -18,96
 • COSMOS/TL
  359.53
  % -18,60
 • CARDANO/TL
  19.38
  % -12,11
 • TETHER/TL
  13.74
  % 0,40

Ripple Davasında Son Durum

Ripple Davasında Son Durum

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Blockchain şirketi Ripple arasındaki süregelen davada yeni bir gelişme yaşandı. Ripple davası, şirketin SEC’ye karşı önemli bir argüman sunmasıyla yeniden ateşlendi. İşte detaylar…

Ripple davası yeniden ateşleniyor: İşte yeni argüman

SEC, Ripple’a karşı art arda gelen sert hamlelerde bulunmuştu. Bunun ardından Ripple, nihayet önemli argümanlarla oyun alanına geri döndü. En son Ripple, SEC’nin, davalıların müzakere süreci ayrıcalığı (DPP) anlaşmazlığında dahili ve kurumlar arası belgelerin sunulmasına yönelik itirazına bir yanıt verdi.

Ripple, SEC’nin halihazırda mahkeme tarafından ilgili olarak işaretlenmiş belgelerin alakasızlığını yeniden gündeme getirip dönüp dolaşıp aynı yere geldiğini savundu. Sanıklar, komisyonun zaten birkaç kez mahkeme tarafından verilen verileri sunmaya zorlandığını vurguladı. Bununla birlikte, SEC’nin bunun üzerini sürekli örtmeye çalışmasının, şüphe uyandırdığı düşünülüyor. Ripple’ın yanıt mektubunda şu ifadeler yer alıyor:

SEC’nin savunmadığı (savunamadığı) şey, her şeyi kapsayan DPP iddialarıdır. Bunun yerine SEC, mahkemenin kendisine güvenmesini, hiçbir şey emredilmemesini ve hiçbir şeye bakılmamasını istiyor.

SEC ve “menkul kıymetler” belirsizliği

Ripple, SEC’in dahili belgelerinin komisyonun menkul kıymetlerin durumuna ilişkin piyasa belirsizliği bilgisini kanıtladığını iddia ederek “adil bildirim” argümanını destekledi. Ayrıca, SEC’nin kendisi, ABD menkul kıymetler yasal yapısının çerçevesi ve uygulaması konusunda net değildi.

Öte yandan davacılar, bireysel sanıklar, Garlinghouse ve Larsen’in XRP’nin durumuyla ilgili dahili tartışmalar hakkındaki kişisel bilgilerini vurguladı. Ancak, Ripple danışmanının açıklamasına göre, sanıkların “pervasız” kayıt dışı menkul kıymet satışlarını kanıtlamak için komisyon, SEC’in menkul kıymetler kanunu ve piyasa durumu konusundaki belirsizliğinin açık olduğunu kabul etmeli.

Ripple, Hinman’ın ifadesinin “yanlış karakterize edildiğini” savunuyor

Öte yandan Ripple’ı temsil eden avukatların Sulh Hakimi Sarah Netburn’e yazdığı mektupta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun, kurumun eski üst düzey yetkilisi William Hinman’ın ifadesini “yanlış karakterize ettiği” iddia ediliyor.

Ripple SEC'e Karşı Bir Zafer Daha Kazandı: Ret Geldi!

Hinman, kripto para birimini kayıt dışı bir menkul kıymet olarak gördüğü için şirkete XRP satışlarını durdurmasını söylediğini iddia etmişti. Ayrıca, düzenleyici, sanıkların ifadenin tutanaktaki kısmına itiraz etmek için harekete geçtiklerine dikkat çekti. Ripple, yalnızca XRP dışındaki kripto paralarla ilgili tartışmalara değinmeden yinelenen yanıta karşı hareket ettiğini söylüyor. Ayrıca şirket, Hinman’ın Ripple hakkındaki kişisel görüşlerinin “şüpheli” olduğunu iddia ediyor

kriptokoin