• BITCOIN/TL
  462026,633
  % -4,58
 • ETHEREUM/TL
  28061
  % -7,96
 • RIPPLE/TL
  6.17
  % -4,63
 • BITCOIN CASH/TL
  2815.75,425
  % -7,35
 • LITECOIN/TL
  998.52
  % -5,86
 • COSMOS HUB/TL
  150.11
  % -5,59
 • CARDANO/TL
  7.32
  % -8,22
 • TETHER/TL
  16.24
  % -0,78

Popüler CryptoPunks Nedir? Neden Çılgınca Yükseldi?

Popüler CryptoPunks Nedir? Neden Çılgınca Yükseldi?

Temmuz ayına kadar, şimdiye kadar satılan en pahalı 15 NFT’den beşi CryptoPunks. Grubun en pahalısı, 4.200 ETH veya 7.58 milyon dolara satılan CryptoPunk #3100 oldu. Kripto para, 2017’de 76 dolar değerinde başladı ve o zamandan bu yana değeri hızla arttı. Bu animasyonlu karakterler neden değiştirilemez tokenler kadar pahalı? Kendinize ait bir CryptoPunk’u nasıl yakalarsınız?

 bir Ethereum balinası, CryptoPunks alım çılgınlığına başladı. Bir cüzdan, 24-29 ETH arasında değişen fiyatlarla 100’den fazla CryptoPunks NFT’leri satın almaya başladı ve 6 milyon doların üzerinde harcama gerçekleştirdi. Elinde lider altcoin Ethereum’dan çok fazla bulunan balinanın satın alımlarını durdurmadığı görülüyor. Bu durum CryptoPunks fiyatının da hızlı yükselmesine katkıda bulundu.

CryptoPunks nedir ve neden bu kadar değerliler?

Ethereum Blockchain’inde tam olarak 10.000 CryptoPunk karakteri vardır. Bu karakterler tahsil edilebilir ve Larva Labs adlı bir şirket tarafından dünyaya bırakılmıştır. Larva Labs’ın kurucuları, Autoglyphs’i de kuran iki Kanadalı yazılım geliştiricisi Matt Hall ve John Watkinson’dur. CryptoPunks, NFT olarak işlem görür, bu da değerlerinin, normal sanat ticareti gibi, halkın algısı yoluyla arttığı anlamına gelir. 

Her CryptoPunk, dijital varlığın kolektif değerine katkıda bulunan benzersiz bir estetiğe sahiptir. CryptoSlam’e göre Larva Labs’ın toplam işlem hacmi en az 200 milyon dolarCryptoPunks maliyetleri ETH’de 30.000 ila 10 milyon dolar arasında değişiyor. Bazıları için CryptoPunks bir çeşitlendirme taktiği, bazıları için ise sadece bir oyun.

Bazı insanlar CryptoPunks pozisyonunu kripto para portföylerini renklendirmenin ve çeşitlendirmeye katkıda bulunmanın bir yolu olarak görüyor. Diğerleri bunu poker gibi bir kumar tekniği olarak görüyor. Mart ayında, ünlü YouTuber Logan Paul, 170.000 dolarlık CryptoPunks satın aldığını açıkladı. Doğru, Logan Paul ayrıca Dink Doink altcoin için bir pump ve dump planı yürütmekle de suçlanıyor. Bu nedenle takip edilecek en mantıklı etkileyici olmayabilir

.

Satılık CryptoPunks nasıl bulunur?

Larva Labs, CryptoPunk’ları hakkında, “Başlangıçta, Ethereum cüzdanı olan herhangi biri tarafından ücretsiz olarak talep edilebilirdi, ancak 10.000’in tamamı hızlı bir şekilde talep edildi. Şimdi, yine Blockchain’e gömülü olan pazar yeri aracılığıyla birinden satın alınmaları gerekiyor.” dedi. Satılacak NFT‘leri bulmak için CryptoPunks pazarına gidin. Kırmızı arka plana sahip punklar satışta, mavi arka plana sahip punklara ise talep var.

Bu tokenler nasıl satın alınır ve spekülatif NFT eylemine nasıl katılınır?

Temelleri temel almayan ancak sanatsal ve tahsil edilebilir bir değeri olan bir dijital varlığın peşindeyseniz, kendinize ait bir CryptoPunk satın almak istiyor olabilirsiniz. CryptoPunks’u yalnızca Ether kripto para birimiyle satın alabilirsiniz, bu nedenle işi halletmek için önce yeterli ETH satın almanız gerekir. Yazım sırasında bir ETH 3.078 dolar değerinde. Yeterli ETH’ye sahip olduğunuzda, MetaMask adlı bir Google Chrome eklentisi edinmeniz gerekir. Eklenti, pazarda punklara teklif vermenize, satın almanıza ve satmanıza izin verir.

kriptokoin