• BITCOIN/TL
  463524,377
  % -3,81
 • ETHEREUM/TL
  28157
  % -6,31
 • RIPPLE/TL
  6.18
  % -3,99
 • BITCOIN CASH/TL
  2820.96,496
  % -7,32
 • LITECOIN/TL
  998.55
  % -4,94
 • COSMOS HUB/TL
  150.44
  % -4,41
 • CARDANO/TL
  7.34
  % -7,46
 • TETHER/TL
  16.25
  % -0,70

Paypal’ın Yeni Ortaklık Haberi

Paypal’ın Yeni Ortaklık Haberi

2. çeyrek kazanç raporunda PayPal, yeni tüketici cüzdanının ek kripto yeteneklerine sahip olacağını duyurdu. Şirket ayrıca gelecekteki kripto katılımıyla ilgili DeFi uygulamalarına atıfta bulundu. PayPal ve popüler altcoin Uniswap arasında görüşmeler olduğuna dair söylentiler var, ancak henüz tam olarak açıklanmış bir şey yok. PayPal, “ilginç DeFi uygulamaları” için akıllı sözleşmeler kullanmanın ipuçlarını verirken yeni tüketici cüzdanı “süper uygulaması”nın ilerleyişi hakkında yatırımcıları bilgilendirdi.

Önemli gelişme: PayPal, DeFi’ye ilgi gösteriyor!

PayPal, DeFi’yi entegre etmeye başlayabilir. Çarşamba günü ikinci çeyrek kazanç raporunda, ödeme devi şu anda geliştirilmekte olan yeni tüketici cüzdanı “süper uygulaması” hakkında bilgi açıkladı. Şirketin başkanı ve CEO’su Dan Schulman, yeni cüzdanın yüksek verimli tasarruflar, geliştirilmiş fatura ödeme işlevselliği ve ek kripto yetenekleri içereceğini doğruladı.   Son birkaç ay içinde PayPal, kripto para birimlerini platformuna entegre etmeye yardımcı olacak birkaç girişim duyurdu. 

Mart ayında firma, kullanıcıların 29 milyondan fazla kayıtlı işletmede kripto fonlarıyla ödeme yapmasına izin vermeye başladı. Daha yakın zamanlarda şirket, kripto para biriminin site dışı cüzdanlara çekilmesine izin vereceğini duyurdu. Yeni “süper uygulamasında” PayPal, daha fazla kripto özelliğinden bahsediyor, ancak henüz herhangi bir ayrıntıyı doğrulamadı.  Bununla birlikte, yeni kripto dostu cüzdanını özetlemenin yanı sıra, PayPal’ın kazanç çağrısı, şirketin ürünleriyle ilgili olarak merkezi olmayan finansmanı araştırdığını ima etti. Şirketin kripto ekosistemiyle ilişkisini nasıl geliştireceği sorulduğunda, Schulman şu yorumu yaptı:

Finansal sistemin yeni neslinin neye benzediğini açıkça düşünüyoruz… Akıllı sözleşmeleri nasıl daha verimli kullanabiliriz? Varlıkları nasıl dijitalleştirebilir ve daha önce buna erişimi olmayan tüketicilere nasıl açabiliriz? Bazı ilginç DeFi uygulamaları da var.

PayPal, popüler altcoin projesi Uniswap ile görüşüyor olabilir!

Schulman’ın yorumları, PayPal’ın DeFi ile ilgilendiğinin belirtilmesinden günler sonra geldi. Geçen haftaki Ethereum Topluluk Konferansı sırasında, Uniswap Labs’ın büyüme lideri Ashleigh Schap, PayPal’ın popüler DeFi protokolü ile konuşmaya ilgi duyduğunu belirten bir sunum yaptı (video YouTube’dan silindi, ancak o zamandan beri IPFS’ye yüklendi). PayPal‘ın popüler altcoin projesi Uniswap’a olan ilgisinin arkasındaki nedenler bilinmemekle birlikte, şirketin yeni cüzdanı için tartışılan yüksek verimli tasarruf özelliği olası bir uygulama olabilir.

Kaynak:kriptokoin