• BITCOIN/TL
  469310,163
  % -2,05
 • ETHEREUM/TL
  31927
  % -0,71
 • RIPPLE/TL
  6.62
  % -0,93
 • BITCOIN CASH/TL
  3120.76,685
  % -0,61
 • LITECOIN/TL
  1123.98
  % -0,89
 • COSMOS HUB/TL
  184.52
  % 2,18
 • CARDANO/TL
  8.43
  % -1,69
 • TETHER/TL
  15.96
  % 0,05

Paypal’dan yeni kripto para planı

Paypal’dan yeni kripto para planı

Küresel ödeme devi PayPal, kripto para birimi tekliflerini genişletmeye hazırlanıyor.

PayPal, bu yılın Nisan ayında mobil ödeme hizmeti Venmo’da kripto para birimi hizmetlerini tanıttı ve 70 milyondan fazla ek kullanıcının Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere dört kripto para birimi alıp satmasına izin verdi.

PayPal’ın Çarşamba günkü 2. çeyrek earning call’ı(finansal sonuç konferansı) sırasında CEO Dan Schulman, Venmo’nun PayPal’ın 2. çeyrek büyümesini nasıl hızlandırdığını ve kripto kullanımının Venmo’da büyümeye devam etmesini beklediğini açıkladı.

“Gelir artışı, Venmo’nun ürün çeşitlendirme stratejisiyle desteklenerek, 2. çeyrekte geçen yılki en yüksek büyüme olan yaklaşık %70’e ulaştı. 500.000’den fazla müşteri, Venmo’da yeni iş profilleri oluşturdu(bunların 300.000’den fazlası yalnızca 2. çeyrekte oluşturuldu).

Pay with Venmo’dan elde edilen gelir yıldan yıla yüzde 183 arttı. Ayrıca Venmo’da kripto para biriminin güçlü bir şekilde benimsendiğini, ticaretinin gerçekleştiğini görüyoruz ve bu çeyrekte, trader’ların ve tüketicilerin mal ve hizmetler için ödeme yapmasına ve ticaret işlemleri için alıcı ve satıcı koruması almasına izin vermek için Venmo değer teklifini genişlettik. Bu, PayPal’ın eşler arası hizmetlerinde çok popüler bir özellik oldu ve Venmo’da da yaygın olarak benimseneceğini tahmin ediyoruz.”

Venmo, bu yılın başlarında Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash için destek eklemişti.

Şirketin kripto para ekosistemiyle etkileşime girme konusundaki gelecek planları sorulduğunda, Schulman, şirketin yeni kripto yeteneklerinin yanı sıra İngiltere müşterileri için kripto hizmetlerini Ağustos ayı başlarında genişletme olasılığını inceliyor.

“Kriptoda gördüğümüz ivmeden gerçekten memnun olmaya devam ediyoruz… ACH’ye (otomatik takas odası) tam olarak entegre olmamızı ve daha hızlı ödeme yapmamızı sağlayacak açık bankacılığı entegre etme sürecindeyiz. Muhtemelen önümüzdeki ay içinde İngiltere’de lansman yapacağız, orada ticareti açacağız…” 

Schulman’a göre bu yeni özellikler ilgi çekici olsa da PayPal’ın blockchain ve dijital para birimi stratejisi çok daha geniş.

“Yeni nesil finansal sistemin neye benzediğini ve bunu şekillendirmeye nasıl yardımcı olabileceğimiz konusuna açıkça kafa yoruyoruz. Dünyanın her yerindeki düzenleyici kurumlar, merkez bankaları ile çalışıyoruz. Merkez bankası tarafından verilen dijital para birimleri olan CBDC’lere bakan ülke sayısı hızla artıyor. Altı ay önce, yaklaşık 40 ülke söz konusuydu – ancak şu anda neredeyse 100 ülkeden söz ediyoruz.

Ve açıkçası, bunu daha verimli bir şekilde okuyabilen, daha düşük maliyetli, işlem yapabilen ve insanlara bugün olduğundan çok daha hızlı para kazandıran yeni altyapımızı düşünmek için bir fırsat var.”

Kaynak: koinfinans.com