• BITCOIN/TL
  468732,732
  % -2,67
 • ETHEREUM/TL
  28491
  % -4,95
 • RIPPLE/TL
  6.23
  % -3,13
 • BITCOIN CASH/TL
  2858.33,326
  % -4,95
 • LITECOIN/TL
  1012.86
  % -3,12
 • COSMOS HUB/TL
  152.59
  % -2,60
 • CARDANO/TL
  7.43
  % -6,13
 • TETHER/TL
  16.21
  % -0,98

Kripto Piyasası Isınırken Cardano ve Solana’nın Yükseliş Sinyalleri

Kripto Piyasası Isınırken Cardano ve Solana’nın Yükseliş Sinyalleri
Solana, Cardano

Popüler yatırımcı ve kripto analist Jason Pizzino, Solana (SOL) ve Cardano’nun (ADA) boğa koşusunun bir sonraki ayağında büyük kazançlar sağlama potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.

Pizzino, YouTube üzerinden yaptığı açıklamada, kripto para piyasası ısınırken Cardano ve Solana’nın yükseliş sinyalleri verdiğini belirtti.

Ünlü analist, ADA’nın Solana ve Ethereum ile birlikte boğa piyasasına liderlik yaptığını vurguluyor. ADA tokeni, 2.95 dolar seviyesine yükseldiği ve şu anda 2.50 dolar seviyesinin üzerinde konsolide olabileceği için son üç hafta güçlü bir hacim etkinliği gösterdi

Yatırımcı, haftalık işlem hacmindeki artışın, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerinde bir kırılma ile birleştiğinde, yukarı yönlü bir hareket için daha fazla umut vaat ettiğini belirtiyor.

“İleriye yönelik baktığımda hacim seviyesi patlama için iyi bir sinyal. Potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerinin üzerinde konsolide oluyoruz. Tam olarak görmek istediğimiz şey bu.”

Ethereum’un rakibi Solana da benzer bir tablo çiziyor

Solana, Cardano

Ethereum katili Solana’ya gelince, ADA’da mevcut olan durumun benzeri gözüküyor. Akıllı sözleşme platformu, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61 doları kırdı geçti ve şu anda 108 dolardan işlem görüyor.

Ünlü yatırımcı Pizzino, yeni bir patlamadan önce yeni bir destek seviyesi oluşturmak için önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi üzerinde bir soğuma dönemi görmek istiyor.

“Solana da benzer. Patlama yaşadığı için bir noktada dinlenmeye ihtiyacımız var. Ve yeni zirvelere ulaşan iyi bir hacim mevcut, bu da iyiye işaret. Yani büyük bir hacmimiz var. Biraz nefes alacak mı? Muhtemelen.”

Pizzino ayrıca, çok yüksek fiyatlar genellikle yatırımcıların kararlarını bulandırabileceğinden, alım-satım yaparken sağlam kalmanın önemini vurguluyor.

“Kripto alanında son derece gürültü hakim ve kargaşa dolu bir ortam. İnsanlar, ‘bu aşağı inemez, mükemmel döngüler var, BTC bir daha asla 100.000 doları göremeyecek…’ diyor.

Şahsen ben öyle düşünmüyorum. Bu yüzden, özellikle kripto piyasasının çılgınlığı karşısında kendimi topraklamak istiyorum çünkü yatırımcıları her zaman mahveden sihirli kelimeler şunlar:

‘Bu sefer farklı.’

Ve tarihten ders aldıysak, genellikle durum o kadar da farklı değildir.”

TRENDCOİN