• BITCOIN/TL
  463659,176
  % -3,67
 • ETHEREUM/TL
  28132
  % -6,30
 • RIPPLE/TL
  6.18
  % -3,82
 • BITCOIN CASH/TL
  2819.44,731
  % -6,32
 • LITECOIN/TL
  997.99
  % -5,03
 • COSMOS HUB/TL
  150.28
  % -4,07
 • CARDANO/TL
  7.33
  % -7,31
 • TETHER/TL
  16.25
  % -0,55

Kısa Vadede Bitcoin Öngörüsü

Kısa Vadede Bitcoin Öngörüsü

26 Temmuz’da hacimlerdeki artışa bakıldığında, Bitcoin geçen hafta sonu hızlı bir şekilde dip seviyelerinden sıçrarken, Vadeli İşlem yatırımcıları bir sürprizle karşı karşıya kaldı. %25’lik haftalık kazancın ardından tüm piyasa daha aktif hale gelirken, Opsiyon piyasası bazı ilginç eğilimler gösterdi. Bu beklenmedik fiyat hareketleri piyasayı harekete geçirse de Bitcoin’in fiyatını türev piyasasında harekete geçirecek kadar zorlayamadılar. Nedeni? Son yükselişine rağmen, Bitcoin 40 bin doların altında kalması gibi görünüyor.

Bitcoin için 40 binler gerçek bir kırılma mı?

Çoğu kişi bunun bir kırılma olduğuna inanmak istese de, dikkat edilmesi gereken 42 bin dolarlık kritik seviye. Aynı durum, yakın tarihli bir Ecoinometrics raporunda da vurgulanmış görünüyor:

Bir fiyat grafiğine bakarsanız, bunun (40 bin seviyesi) henüz bir kırılma olarak sayılmadığını göreceksiniz. Gerçek bir kırılma, çöküşten sonra Haziran ayında belirlenen en yüksek BTC noktası olan 42 bin doların üzerinde bir günlük kapanış olacaktır.

Bununla birlikte, Opsiyon piyasası, duyarlılıkta da gözle görülür bir değişiklik olduğunu ortaya koyuyor. Daha fazla traderın olumsuz yön hakkında daha az endişeli olduğunu görüyoruz. Piyasanın, bu arada, birkaç gün içinde sona erecek olan Temmuz kontratına doğru eğildiği söylenebilir. Ancak Temmuz’dan sonra hissiyatın tekrar nötr hale geldiği gözlemlenebilir. 29 Temmuz, Bitcoin’in günlük grafikte yeşille kapandığı art arda sekizinci gün, BTC Options hacmi yükseliş tablosu yansıtıyor. İlginç bir şekilde, 210 DBT, Bitcoin’in fiyatının Ekim ayı sonuna kadar 100 bin dolara ulaşması ihtimaline açık kapı bırakıyor.

Tespit edilen bir başka ilginç eğilim, altı ay boyunca Bitcoin’in gerçekleşen oynaklık (RV) ile Örtülü oynaklık (IV) çizelgelerindeydi. Artan fiyatın ortasında IV’teki parabolik bir artış, traderların fiyatların daha da artmasını beklediği anlamına geliyordu. Böyle bir parabolik hareket en son Bitcoin’in ralli yaptığı Mayıs ayında görüldü. Bu sefer de öyle olabilir mi? Bu, Bitcoin’in bu ayın sonuna kadar 42 bin dolarlık sınırı aşıp aşmamasına bağlı. Ancak Bitcoin, 42 bin doların üzerinde net bir kırılma olmadan bu yükseliş anlatısını kaybedecek. BTC’nin 100 bin doları geçtiğine dair herhangi bir düşünce ancak o zaman eğlendirilmelidir.

Kaynak:Kriptokoin