• BITCOIN/TL
  658561,361
  % -12,43
 • ETHEREUM/TL
  54908
  % -7,74
 • RIPPLE/TL
  10.83
  % -15,98
 • BITCOIN CASH/TL
  6326.87,706
  % -15,55
 • LITECOIN/TL
  2140.71
  % -18,99
 • COSMOS/TL
  362.15
  % -19,22
 • CARDANO/TL
  19.09
  % -12,30
 • TETHER/TL
  13.7
  % 0,45

Japon Finans Şirketinden Kripto Para Fonu Kararı!

Japon Finans Şirketinden Kripto Para Fonu Kararı!

Elde edilen bilgilere göre Japon finans devi müşterilerine kripto para fonu sunacak.

Son açıklamalarda, Japon finans şirketi SBI Holdings’in birkaç kripto para birimine yatırım yapacak bir kripto fonu başlattığı bildiriliyor. Şirketin bir yöneticisi, “İnsanların kripto para birimlerini diğer varlıklarla bir arada tutmalarını ve portföyleri çeşitlendirmek için ne kadar yararlı olabileceğini ilk elden deneyimlemelerini istiyorum” sözlerini kullandı.

SBI’in Kripto Fonu

Bloomberg’in haberine göre SBI Holdings Inc., Kasım ayı sonuna kadar bir kripto para birimi fonu başlatma planını açıkladı ve bunu ülkenin ilk kripto fonu olarak nitelendirdi. SBI Asset Management direktörü ve SBI üyesi Morningstar Japan başkanı Tomoya Asakura, fonun Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash ve Litecoin dahil olmak üzere bir dizi kripto para birimine yatırım yapacağını açıkladı.

Buna ek olarak Asakura fonun, yüksek volatiliteler de dahil olmak üzere kripto para birimleriyle ilişkili riskleri anlayan müşterilere yönelik olduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca yapılacak yatırım, yaklaşık bir milyon yen (9.122 dolar) ile üç milyon yen arasında minimum bir rakama sahip olabilir.

Öte yandan Asakura yakın tarihli bir röportajda, ilk fon çok iyi bir şekilde ilerlerse, o zaman firmanın ikinci bir fon başlatmak için bir an önce harekete geçeceğini de ifade etti. Asakura konuyla ilgili olarak şu sözleri kullandı:

İnsanların kripto paraları diğer varlıklarla bir arada tutmasını ve portföyleri çeşitlendirmek için ne kadar yararlı olabileceğini ilk elden deneyimlemelerini istiyorum.

Geleceğe Yönelik Planlar

Yönetici, ürün için yeterli talep olması durumunda SBI’nin özellikle kurumsal yatırımcılara özel olarak hazırlanmış başka bir fon başlatmayı düşündüğünü de belirtti. Yapılan açıklamalarda Japonya’daki borsalardaki hack olaylarını izleyen katı kripto düzenlemeleri nedeniyle, SBI’nin kripto fonunu piyasaya sürmesinin dört yıl sürdüğü de ifade edildi.

Şirketin, düzenlemelere uymak için fonun yatırımcılara nasıl sunulacağına ilişkin planını değiştirmek zorunda kaldığı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

coin-turk