• BITCOIN/TL
  662732,482
  % -12,81
 • ETHEREUM/TL
  55279
  % -8,32
 • RIPPLE/TL
  10.91
  % -15,87
 • BITCOIN CASH/TL
  6382.83,487
  % -15,51
 • LITECOIN/TL
  2163.54
  % -19,11
 • COSMOS/TL
  370.7
  % -18,49
 • CARDANO/TL
  19.27
  % -12,25
 • TETHER/TL
  13.72
  % -0,14

Galatasaray, Türkiye’nin İlk NFT Koleksiyonunu Çıkarıyor!

Galatasaray, Türkiye’nin İlk NFT Koleksiyonunu Çıkarıyor!
Galatasaray’dan Bir İlk: Türkiye'nin İlk NFT Koleksiyonunu Arz Ediyor!

Türkiye’nin önde gelen kulüplerinden biri olan Galatasaray, bir ilke imza attı. Sarı kırmızılılar, Türkiye’nin ilk spor kulübü NFT (non-fungible token) koleksiyonunu sunduklarını, bugünkü duyurularında açıkladı. İşte detaylar…

Galatasaray’dan Türkiye’nin ilk NFT koleksiyonu adımı

Galatasaray Spor Kulübü, bugünkü duyurusunda, 1 Ekim’de arz edilecek ilk NFT koleksiyonunu duyurdu. Ayrıca, sezon boyunca kulüp özelindeki önemli tarihlerde altı ayrı koleksiyonun daha arz edileceği bildiriliyor. İlk koleksiyon, Galatasaray’ın kurucusu Ali Sami Yen odaklı bir NFT koleksiyonu olacak.

Diğer koleksiyonlar da Galatasaray tarihinin önemli olaylarını ele alacak. NFT koleksiyonları, Galatasaray tarihindeki dönüm noktalarını ve kupalarına odaklanacak. Galatasaray Spor Kulübü, koleksiyonu, Twitter’da paylaştığı kısa bir video aracılığıyla duyurdu.

Galatasaray, bu koleksiyon için non-fungible token odaklı Shirtum ve Blockchain odaklı Capital Block ile ortaklık kurdu. Spor kulübünün piyasaya sürülen ilk NFT koleksiyonu olacak Ali Sami Yen NFT Koleksiyonu, Türkiye’de piyasaya sürülen ilk spor külünü tarihi non-fungible token koleksiyonu olma özelliği taşıyor.

NFT’ler nasıl piyasaya sürülecek?

Ali Sami Yen NFT Koleksiyonu, 1 Ekim’de arz edilecek ve Legendary, Mythical ve Iconic bölümleri olacak. Açıklamalara göre her NFT’nin arkasında ilgili görsel ile alakalı özel bir video içeriği olacak. Ancak Legendary, Mythical ve Iconic ayrımlarına göre bu içerikler de değişecek. Nadirliğe bağlı olarak, farklı değerlerde olacaklar.

Galatasaray Galibiyetinin Ardından 1 Milyon TL’lik Kripto Para Yakıldı! NFT

Spor kulübü, ilk olarak “Legendary” bölümünü 1 Ekim 2021’de piyasaya sürecek. 8 Ekim 2021’de “Mythical”,  15 Ekim 2021’de ise “Iconic” olanları arz edilecek. Kullanıcılar, Shirtum ve Galatasaray’ın web sitelerindeki özel açılış sayfasından non-fungible token resmine tıklayıp Shirtum üzerinden Galatasaray sayfasına yönlendirilecek ve buradan kredi veya banka kartı ile non-fungible token satın alabilecekler.

Galatasaray’ın Taraftar Token’ı da bulunuyor

Non-fungible token koleksiyonu, Galatasaray’ın dijital dünyaya yönelik attığı ilk adımı değil. Sarı kırmızılıların, daha önce de çeşitli ortaklıklarla taraftar tokenı çıkarılmıştı. Chiliz ve Socios.com ortaklığında Ethereum Blockchain’inde ERC20 tabanlı olarak oluşturulan Galatasaray Fan Token (GAL), yazım sırasında yüzde 3.52’lik bir yükseliş ile 10.75 dolardan el değiştiriyor GAL, son bir yılda yüzde 358.3 oranında değer kazanmış durumda.

kriptokoin