• BITCOIN/TL
  466698,168
  % -3,20
 • ETHEREUM/TL
  28350
  % -5,61
 • RIPPLE/TL
  6.23
  % -3,21
 • BITCOIN CASH/TL
  2841.49,515
  % -5,72
 • LITECOIN/TL
  1005.3
  % -3,84
 • COSMOS HUB/TL
  151.99
  % -3,00
 • CARDANO/TL
  7.4
  % -6,46
 • TETHER/TL
  16.26
  % -0,63

Facebook : Novi Onaylandı!

Facebook : Novi Onaylandı!

Facebook’un kripto parasına yönelik önemli bir gelişme ortaya çıktı. Facebook’un açıklamalarına göre, Diem stablecoin ve Novi cüzdanı piyasaya çıkmaya bir adım daha yaklaştı.

 • Facebook finans yöneticisi David Marcus, şirketin Diem stablecoin’i ile ilgili yeni bir ilerleme olduğunu açıkladı.
 • Diem‘in Novi cüzdanının çoğu ABD eyaletinde onaylandığını söylüyor.
 • Marcus, stablecoin veya cüzdan için bir lansman tarihi açıklamadı.

Facebook yöneticisi David Marcus, Diem stabilcoin’i için kripto cüzdanı olan Novi’nin düzenleyici durumu hakkında bir güncelleme sağladı.

Facebook’un Novi cüzdanı büyük ölçüde onay aldı!

Yakın tarihli bir blog yazısında David Marcus, Novi’nin neredeyse her ABD eyaletinde onaylandığını belirtti. Novi’nin bu izinleri almadığı yerlerde piyasaya sürülmeyeceğini de sözlerine ekledi. David Marcus, projenin başlangıçta “gerekli düzenleyici onaylar olmadan Novi’yi Diem üzerinde başlatmayacağını” taahhüt ettiğini belirtti. Projenin bu taahhütleri sürdürdüğünü ve şimdi uluslararası düzenleyicilere danıştığını söylüyor

David Marcus ayrıca Novi’nin işlevleriyle ilgili bazı ayrıntıları da açıkladı. Hem ABD içinde hem de dışında kişiden kişiye ücretsiz ödeme sağlayacağını söylüyor. Bu şekilde bir müşteri tabanı oluşturmanın Novi’nin gelecekte kullanıcı ödemelerinden kâr etmesine yardımcı olacağını da söyledi. David Marcus, “Ardından, saygın ve iyi düzenlenmiş ortaklarla ortaklık içinde şubelere ayrılabilir ve çeşitli başka finansal hizmetler sunabilir ve oradan genişleyebiliriz” dedi.

Facebook’un kripto parası ne zaman çıkıyor? Henüz lansman tarihi yok!

Bugünün haberleri, Facebook’un kripto parasının iki yıldan fazla süren geliştirme ve gecikmeden sonra piyasaya sürülmeye bir adım daha yakın olduğu anlamına geliyor. Proje Haziran 2019’da duyuruldu, ancak kısa sürede sorunlarla karşılaştı. Birkaç proje üyesi Ekim 2019’dan itibaren Diem Derneği’nden ayrıldı. Aynı zamanlarda, çeşitli Avrupa düzenleyicileri projeyi engellemeye çalışırken, ABD Kongresi Mark Zuckerberg’i Facebook’un katılımı konusunda sorguladı

, Diem’in bu yıl yeniden markalaşmasına ve dikkatini ABD’ye kaydırmasına neden oldu. Mayıs ayında Facebook, Diem’i uluslararası para sepetinden uzaklaşarak ABD doları tarafından desteklenen bir sabit para olarak piyasaya sürmeyi planladığını belirtti. Facebook, Marcus ve Diem Association, stablecoin veya cüzdan için beklenen bir çıkış tarihi vermedi.

kriptokoin