• BITCOIN/TL
  682459,293
  % 2,98
 • ETHEREUM/TL
  51592
  % 4,25
 • RIPPLE/TL
  11.98
  % 4,39
 • BITCOIN CASH/TL
  7069.8,466
  % 5,28
 • LITECOIN/TL
  2461.72
  % 4,24
 • COSMOS/TL
  343.37
  % 9,99
 • CARDANO/TL
  19.42
  % 4,65
 • TETHER/TL
  12.44
  % 3,21

DOGE Ve SHIB Fiyatı Sıkıştı: Neler Olabilir?

DOGE Ve SHIB Fiyatı Sıkıştı: Neler Olabilir?

Dogecoin ve Shiba Inu, daha iyisi veya daha kötüsü için birlikte sıkışmış görünüyor. Dogecoin, Aralık 2013’te bir şaka meme tokeni olarak hayata başladı. Yükselen kripto pazarının geri kalanına yetişmeye başladığı Ocak 2021’e kadar çok sessiz bir hayat sürdü. Shib coini ise, Dogecoin’e şaka bir yanıt olarak Ağustos 2020’de hayata başladı

SHIB performansı

Pek çok broker bu yeni parayı listelemiyordu, ancak bu yıl Mayıs ayının başında yükselmeye başladığında bu durum değişti. Ancak, yaklaşık iki hafta süren kısa süreli yükselişin ardından, SHIB/USD, haftalık grafikte baş aşağı bir mum çubuğu oluşturduktan sonra Mayıs ortasında geri döndü – bu, yükselişin ardından aşağı yönlü bir dönüş sinyaliydi.

Yani, kağıt üzerinde düşman kripto para birimleri iken, benzer şekilde tepki veriyorlar. Bu benzerlik, izleyen aylarda arttı, çünkü artış ve ardından Mayıs ayındaki geri dönüş, tüm kripto pazarında gerçekleşti. Birçok kripto para birimindeki düşük seviyeler sabit kalırken, hatta bazı durumlarda daha da yükselirken, Dogecoin ve Shiba Inu, ilgili günlük grafiklerinde gösterildiği gibi Haziran ayından bu yana düşüş gösteriyor.

Shiba Inu için üçgen çok daralıyor

Shiba Inu’da, 20 ve 50 SMA, tepede direnç görevi görerek bu kripto para birimini aşağı doğru iterken, alt kısım bir trend çizgisi tarafından sağlanıyor. Bu üçgenlerin, fiyat hareketi her ikisi için de düşüş eğiliminde görünse de, ikisi arasındaki bir başka benzerlik de yakında her iki yönde de bir kırılmaya işaret ediyor olması.

Bunun yanı sıra, kripto piyasasının çoğu son üç hafta içinde bazı iyi kazanımlar elde ederken, Dogecoin ve Shiba Inu bu fırsatı büyük ölçüde kaçırdı. Yani, bu da aşağıyı işaret eden başka bir benzerlik. Bununla birlikte, kripto piyasasındaki duyarlılık iyileşmeye devam ederse, hem SHIB/USD hem de DOGE/USD de yükselişe geçebilir. Ancak şimdilik düşüş eğilimi gösteriyorlar ve fiyat hareketi her ikisi için de neredeyse aynı görünüyor.

KAYNAK KRİPTOKOİN