• BITCOIN/TL
  658314,448
  % -12,66
 • ETHEREUM/TL
  54879
  % -7,66
 • RIPPLE/TL
  10.82
  % -15,94
 • BITCOIN CASH/TL
  6315.52,135
  % -15,64
 • LITECOIN/TL
  2140.42
  % -19,03
 • COSMOS/TL
  362.42
  % -18,88
 • CARDANO/TL
  19.1
  % -12,02
 • TETHER/TL
  13.68
  % 0,28

DOGE FİYAT’I NE OLUCAK ?

DOGE FİYAT’I NE OLUCAK ?

DOGE fiyatı geçen hafta yaklaşık %40 arttı. DOGE boğaları 100MA’yı kırmaya çalışıyor. Yükselen bir kanal, fiyatı yukarı yönlü bir trendde tuttu. DOGE fiyat hareketleri, sınıfındaki birçok coin iki kat arttığı için son birkaç hafta içinde çekim kazanmak için mücadele ediyor. Pek çok kişi, DOGE fiyatının biraz geride kalacağını ve sonrasında 0,30 doların ortalarına yükseleceğini tahmin ediyor.

Dogecoin Patladı! Bu Yatırımcıya, "Milyoner" Ünvanı Verdi

DOGE fiyat hareketi

 Genel kripto para piyasasının son birkaç hafta içinde büyük güç göstermesiyle DOGE, Mayıs ayında işlem gören seviyelere geri dönme şansına sahip olabilir. Bu yalnızca sabitken veya yükselirken meydana gelebilir, bu nedenle DOGE’nin gücünü göstermesi için zaman daralıyor. Geniş kapasiteli paralar, fiyatlar bir sonraki ayağını yapmadan önce kısa vadeli bir düşüş trendinin olabileceğini gösteriyor.

Fiyat hareketlerinin son birkaç haftasına baktığımızda, DOGE fiyatının 0.16 doların alt sınırının belirlenmesinden bu yana nasıl yükselen bir kanalı hedefe koyduğunu görebiliriz. Bu bir yükseliş işaretidir ve fiyat, alt eğilim ortadan kalkana kadar yükselmeye devam edecektir. Bu yazının yazıldığı sırada DOGE, ana direnç bölgesinin üzerinde kalmaya çalışıyor. Fiyat yaklaşık iki aydır bu işaretin altında kaldı. Boğalar bu direnci korumayı başarırsa, DOGE verilen hedeflere doğru itilebilir.

TradingView Chart Snapshot

Grafik ne diyor?

Ana direnç bölgesi ile birlikte 100 MA paralellik gösteriyor. Bu MA, fiyatı yaklaşık 6 hafta boyunca düşük tuttu ve bunun üzerine çıkmak, kesinlikle yukarı yönlü bir artışa neden olacak. Bu alan aynı zamanda yükselen kanalın üst trendi ile de karşılanmaktadır. Fiyat bu işaretlerin her ikisini de kıramazsa, DOGE yükselen kanalının alt trendine geri dönecek. Bu alan aynı zamanda 0.239 dolarda bulunan büyük bir destekle de karşılanıyor. Fiyat, analiste göre, muhtemelen bu bölgeden sıçrayacak, ancak bu durumda başarısız olacak, DOGE daha sonra fiyatları 0,20 doların altına indirebilecek kısa vadeli bir düşüş trendi içinde olacak.

Stokastik RSI’ya baktığımızda, bunun neredeyse maksimuma ulaştığı sonucuna varabiliriz. Bu, DOGE’nin önemli işaretlerini bir an önce kırması gerektiği, yoksa gücü tükeneceği ve ana desteğine geri döneceği anlamına geliyor. Güç aşırı alım bölgesinde kalmaya devam ettiği sürece, DOGE verilen hedefleri vurabilecek konumda. RSI şu anda aşırı alım bölgesinde. En büyük fiyat hareketlerinin gerçekleştiği yer burasıdır ve güç 70 değerinin üzerinde kaldığı sürece DOGE her an yükselebilir.

krıptokoin