• BITCOIN/TL
  658003,689
  % -12,57
 • ETHEREUM/TL
  54959
  % -7,47
 • RIPPLE/TL
  10.85
  % -16,22
 • BITCOIN CASH/TL
  6336.82,184
  % -15,47
 • LITECOIN/TL
  2147.37
  % -19,14
 • COSMOS/TL
  363.54
  % -18,58
 • CARDANO/TL
  19.18
  % -12,31
 • TETHER/TL
  13.72
  % 0,30

DOGE, Chainlink ve BAT Analizi

DOGE, Chainlink ve BAT Analizi

“Bir sonraki büyük şey” olma niyetiyle kripto alanında birkaç altcoin ortaya çıkıyor, diyor analist Aaryamann Shrivastava ve ancak hepsinin bu açıdan başarılı olamayacağını belirtiyor. Analiste göre, birkaç altcoin, yalnızca bir Blockchain ağı oluşturmakla kalmadı, aynı zamanda çeşitli işlevlere ve sadık bir topluluğa da sahip oldu. Analistin işte bu ligde saydığı, Chainlink, Basic Attention Token ve Dogecoin

Dogecoin, Chainlink ve BAT’ın fiyat hareketi ne yöne olacak?

Aaryamann Shrivastava’ya göre, fiyat hareketlerine bakıldığında, geçen ay piyasadan güçlü bir destek aldıkları görülüyor. DOGE %99, LINK %108 ve BAT %91 yükselmeyi başardı. Analist, bu coinlerin son 10 günde piyasanın düzeltmeye başlamasıyla birlikte %9 – %20 aralığında düştüğünü belirterek, ilerleyen günlerde, bu yönde hareket etmeye devam edeceklerini öngörüyor.

Dogecoin
Dogecoin’in fiyat hareketi %20 düştü | Kaynak: TradingView

Ancak bu tokenleri ve ağları birbirinden ayıran şey, fiyattan çok kullanım durumları. Chainlink, gerçek verileri akıllı sözleşmelere aktarmak için tasarlanmış veri kahinleriyle tanınıyor. Basic Attention Token ise içerik oluşturucular ve tüketiciler için reklam modelini değiştirmek için Brave Browser’ı kullanıyor. Oysa Dogecoin geçerli bir ödeme yöntemine dönüşüyor. Bu, Mavericks’ Mark Cuban’ın kriptoya dayalı, DOGE kullanılarak da satın alınabilecek ürünler üretmesinden kaynaklanıyor.

LINK ve BAT, alanlarında benzersiz oldukları için iyi seçenekler

Analist Aaryamann Shrivastava’ya göre, üç altcoin, BAT hacimlerinin 24 saat içinde %16 artarak 300 milyon dolara ulaşmasıyla son zamanlarda oldukça güçlü hacimler sergiliyor. Analist, volatilitelerinin de iyi bir noktada bulunduğunu, DOGE için %90’ın altındaki bölgede ve BAT ve Chainlink için %60-70 aralığında yer aldığını söylüyor ve Bitcoin ile güçlü korelasyonları sayesinde, üç altcoinin de çekici bir yatırım olduğunu belirtiyor.

Chainlink
Temel Dikkat Simgesi ciltleri | Kaynak: Intotheblock

Aaryamann Shrivastava, BAT ve Chainlink güçlü geliştirme faaliyeti sergilemeye devam ettikçe ağ performanslarının biraz farklı olduğunu ve aktif geliştiricilerin Chainlink için 22’de durduğunu vurguluyor. Analiste göre, burada Dogecoin, düşük geliştirme faaliyeti ile bir etki yaratmayı başaramıyor. 

Chainlink
LINK, DOGE ve BAT’ın aktif geliştirici sayısı | Kaynak: Santiment

Analist Aaryamann Shrivastava’ya göre, yatırım açısından bakıldığında, Chainlink ve BAT, alanlarında benzersiz oldukları için iyi seçenekler, ancak DOGE ise iyi bir yatırım fırsatı sunmayabilir.

kriptokoin