• BITCOIN/TL
  459420,298
  % -5,14
 • ETHEREUM/TL
  27946
  % -8,46
 • RIPPLE/TL
  6.15
  % -5,14
 • BITCOIN CASH/TL
  2820.37,268
  % -7,17
 • LITECOIN/TL
  994.6
  % -6,49
 • COSMOS HUB/TL
  149.2
  % -6,61
 • CARDANO/TL
  7.28
  % -9,12
 • TETHER/TL
  16.2
  % -1,05

Çok Kazandıran Altcoin Stafi (FIS) Nedir?

Çok Kazandıran Altcoin Stafi (FIS) Nedir?

tafi (FIS), ticaret hacmindeki %5.500’lük artışın ardından fiyatı %200’den fazla artan günümüzün en sıcak kripto para projelerinden biridir. Altcoin projesi STAFI’ye yatırım yapmak istiyorsanız veya sadece kripto para birimi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu makale bilmeniz gereken tüm önemli bilgileri açıklamaktadır. Başlamak için okumaya devam edin…

Güçlü yükselen altcoin projesi Stafi (FIS) nedir?

Stafi (FIS), ticaret hacmindeki %5.500’lük artışın ardından fiyatı %200’den fazla artan günümüzün en sıcak altcoin projelerinden biridir. Binance, Stafi’yi yaklaşık 3 ay önce listeledi. Bu bir kripto para projesidir ve FIS, platformun yerel tokenidir.  Stafi, Staking Finance’in kısaltmasıdır ve merkezi olmayan finans alanında, stake edilen varlıkların likiditesinin kilidini açmayı amaçlayan bir protokoldür. Stafi kullanarak, stake oranınız daha yüksek bir seviyeye yükseltilebilir (teorik olarak %100). 

Bu, STAFI Procol’ün güvenlik sistemi tarafından desteklenen, staking’i çok daha karlı bir uygulama haline getirir. Stafi, temel olarak stake edilen varlıkların likiditesinin kilidini açmayı amaçlayan bir DeFi protokolüdür. STAFI Protocol, Stake Varlıklarınızın likiditesini sağlayan ABT tokenleri yayınlayarak token likiditesi ile Mainnet güvenliği arasındaki çelişkiyi çözer. ABT tokenleri, stake oranını daha yüksek bir seviyeye yükseltir (teorik olarak %100).

Stafi Protocol ve projenin nasıl çalıştığı…

Stafi, likiditeyi güçlendiren merkezi olmayan bir protokoldür. Alt, sözleşme ve uygulama katmanları olmak üzere 3 katmanı kapsar. Alt katman, temel olarak Substrate (Parity tarafından geliştirilen bir Blockchain mimarisidir ve tüm mimari, fikir birliği modülü, P2P modülü, Stake modülü vb. dahil olmak üzere birçok geliştirme modülünü entegre eder) tarafından kurulan bir Blockchain sistemine dayanır. Sözleşme katmanı, sırasıyla XTZ, Atom ve Dot için Staking sözleşmeleri gibi çeşitli Staking sözleşmelerinin oluşturulmasını destekler. Token sahibi, normal Stake tarafından elde edilen enflasyon teşvikleriyle tutarlı olan Stake Sözleşmesi yoluyla Stake yapabilir. Ancak fark, sahibinin rToken’ları da alabilmesidir. 

Protokol tamamen merkezi olmayan bir şekilde çalışır. Substrate üzerine inşa edilen Stafi, Polkadot’a paralel bir zincir olarak bağlanacak ve Polkadot’un altında yatan fikir birliğini paylaşacaktır. Ana güvenlik ve performans da Polkadot tarafından garanti edilmektedir. Çekirdek katman, sözleşme seviyesidir ve Stake tokeninin mülkiyeti, sözleşme kodu tarafından tamamen garanti edilir. Stafi, çoklu imzalar aracılığıyla Stake adresinin güvenliğini sağlamak için dağıtık bir anahtar depolama protokolü kullanır. Sahibi, üçüncü taraf müdahalesine ihtiyaç duymadan herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde Stake başlatabilir veya Stake’i kullanabilir. 

Coin sahibi, Stake sözleşmesine Stake tokenini başlattığında, sistemin enflasyon teşvikleri düzenli olarak alınabilir. Bu arada, herhangi bir rTokens sahibi, herhangi bir zamanda ilgili Stake sözleşmesine bir geri ödeme başlatabilir, (İtfa işlemi, Stafi protokolü aracılığıyla orijinal zincirle etkileşime girer. Geri alma işlemi zincire yazıldıktan sonra, Stake coin’leri, kilidi açıldıktan sonra gönderilen token hesabına gönderilir.) Stafi protokolü, her bir alternatif rToken’ın olduğunu garanti eder. Münhasıran orijinal zincirdeki tokene karşılık gelir. Yani, yalnızca rTokens sahibi, orijinal tokenin Stake sözleşmesine itfa edilmesini başlatabilir. A, rToken’ları B’ye takas ettiğinde, A’nın artık bu tokenleri geri alma hakkı yoktur ve B artık Stake sözleşmesine geri ödeme başlatabilir. 

Herhangi bir üçüncü taraf, uygulama katmanında Stafi (FIS) protokolünü kullanarak merkezi olmayan bir bağlı varlık borsası kurabilir. Tüm rToken borsaları işlemin derinliğini paylaşır. PoS‘u benimseyen halka açık zincirlerin ana ağlarını başlatmasıyla birlikte, Stake tokenlerinin sayısı ve çeşitliliği hızla artacak. Ve rTokens daha sık işlem görecek. Sonuç olarak, geliştiriciler başlattıkları rToken işlemlerinden işlem ücreti şeklinde büyük ölçüde ödüllendirilecekler.

Stafi (FIS) yatırıma değer mi?

Kripto para birimini hem temel hem de teknik düzeyde analiz ettiyseniz ve uzun vadeli büyüme eğilimine sahip olduğuna inanıyorsanız, bazı Stafi (FIS) tokenlerini satın almak ve gelecekteki değerleri hakkında spekülasyon yapmak için bunları bir cüzdanda tutmak iyi bir hareket olabilir. 

Gelişmiş stake sürecine katılmak için FIS‘i de kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, kripto para birimleri çok değişken varlıklardır, bu nedenle zaman ayırdığınızdan ve kapsamlı durum tespiti yaptığınızdan emin olun.

Stafi fiyat tahmini 2021

Charlie Hancox isimli kripto uzmanı, Stafi (FIS) fiyat tahminini paylaştı. Uzmana göre, altcoin fiyatı bu yıl 2,76 dolara, 2022’ye kadar 3,09 dolara ve 5 yıl içinde 6,20 dolara ulaşabilir. Ancak kripto paralar riskli yatırımlardır ve paranızı katlayabileceğiniz gibi sıfırlayadabilirsiniz. Bu nedenle konuya yönelik detaylı araştırma yaptığınızdan emin olmalısınız. Ayrıca kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar para ile kripto piyasasına yatırım yapın!

kaynakkriptokoin