• BITCOIN/TL
  683737,567
  % 3,77
 • ETHEREUM/TL
  51635
  % 5,27
 • RIPPLE/TL
  11.92
  % 5,06
 • BITCOIN CASH/TL
  7071.97,648
  % 5,20
 • LITECOIN/TL
  2464.72
  % 5,04
 • COSMOS/TL
  344.03
  % 11,30
 • CARDANO/TL
  19.43
  % 5,39
 • TETHER/TL
  12.45
  % 3,44

Coinbase’den Türk Yatırımcılara Büyük Haber!

Coinbase’den Türk Yatırımcılara Büyük Haber!

Türk kripto para yatırımcılarını ilgilendiren önemli bir gelişme var.  Büyük Bitcoin borsası Coinbase, Türkiye’de kredi veya banka kartı kullanılarak kripto para alımını başlattı.

Coinbase, Türkiye’de kredi veya banka kartı kullanılarak kripto para alımını başlattı

Ünlü Bitcoin ve altcoin borsası Coinbase, Türkiye’de kredi veya banka kartı kullanılarak kripto para alımını başlattı. Popüler borsa resmi internet sitesi aracılığıyla konuya yönelik şu açıklamada bulundu:

Faaliyet gösterdiğimiz ülkelere her zaman yeni hizmetler eklemek istiyoruz. Bu hafta, 20’den fazla ülkede banka veya kredi kartınızı kullanarak satın alma işlemlerini etkinleştirdik! Türkiye… Konumunuzun bunlardan biri olup olmadığını görmek için bugün borsa hesabınıza giriş yapın.

Coinbase kullanıcıları artık Apple Pay kullanarak kripto para satın alabilecek

Popüler kripto para borsası Coinbase, artık yatırımcıların platformda kripto varlıkları satın almak için Apple Pay ile bağlantılı banka kartlarını kullanmalarına izin verdiğini de duyurdu. Kısa süre önce bir Coinbase blog gönderisinde, konuya yönelik şunları söylediler:

Bugün, Apple Pay ve Google Pay‘e bağlı banka kartlarıyla kripto alımlarını ve 7/24 işlem başına 100.000 dolara kadar anında nakit ödemeyi etkinleştirmenin yeni ve sorunsuz yollarını sunuyoruz. Apple Cüzdanınızda zaten bağlı bir Visa veya Mastercard banka kartınız varsa, Apple Pay destekli bir iOS cihazında veya Safari web tarayıcısında Coinbase ile kripto satın aldığınızda Apple Pay otomatik olarak bir ödeme yöntemi olarak görünecektir.

Borsa kripto para yatırımcılarına yenilikler sunuyor

Buna ek olarak borsa, Gerçek Zamanlı Ödemeler (RTP) aracılığıyla anında ödemeler sunarak kullanıcıların paralarına erişmesini daha kolay ve hızlı hale getirdiğini ve ABD‘deki bağlantılı banka hesaplarına sahip müşterilerin anında ve güvenli bir şekilde kişi başına 100.000 ABD Dolarına kadar para çekmesine olanak tanıdığını söyledi.  

Haziran ayında borsa banka kartları Apple Pay desteği alarak iPhone’daki Cüzdan uygulamasına eklenmelerini sağladı. Coinbase kartı, kullanıcının harcamak istediği kripto para birimini otomatik olarak USD’ye dönüştürür ve Apple Pay satın alımları ve ATM’den para çekme işlemleri için parayı Coinbase kartına aktarır.

kaynak kriptokoin