• BITCOIN/TL
  658010,121
  % -12,90
 • ETHEREUM/TL
  54857
  % -8,42
 • RIPPLE/TL
  10.8
  % -16,26
 • BITCOIN CASH/TL
  6327.44,342
  % -15,51
 • LITECOIN/TL
  2145.64
  % -19,39
 • COSMOS/TL
  365.83
  % -18,37
 • CARDANO/TL
  19.14
  % -12,11
 • TETHER/TL
  13.64
  % -0,28

Citibank Bitcoin hizmeti vermeye hazırlanıyor

Citibank Bitcoin hizmeti vermeye hazırlanıyor

Amerika merkezli yatırım bankacılığı devi Citigroup Inc., raporlara göre bazı müşterilerine Bitcoin vadeli işlemler hizmeti sunmayı planlıyor.

25 Ağustos’ta Reuters tarafından hazırlanan ve bankanın sözcüsüne atıfta bulunan bir raporda, kripto para birimi alanında artan talebin gözden kaçmadığı vurgulandı.

İsmi açıklanmayan kaynak, ABD bankacılık devinin Chicago Ticaret Borsası’nda (CME), BTC vadeli işlem sözleşmelerinin alım-satımına başlamak için düzenleyici onay beklediğini belirtildi.

Bankanın sözcüsü, bir e-postaya göre şöyle bir açıklamada bulundu:

“Düzenleyici çerçeveler, denetim beklentileri ve diğer faktörlerle ilgili birçok soru göz önüne alındığında, yaklaşımımız konusunda düşünceliyiz. Şu an kurumsal müşterilerimiz için güçlü düzenleyici çerçeveler altında çalıştıkları için vadeli işlemler gibi ürünler düşünüyoruz.”

Bitcoin ETF başvuruları git gide artıyor

Başka bir sözcü, Citi ekibinin önce CME Bitcoin vadeli işlemlerini ve ardından Bitcoin borsa işlem senetleri (ENT) hizmeti vermek için onay alacağını söyledi.

İşe alım portalına göre Citigroup, Londra’daki kripto ve türev odaklı bir ekibe katılmak için aktif olarak deneyimli personel arıyor. Haziran ayında Citi, bankanın varlık yönetimi şemsiyesi altında kripto ile ilgili ürünler sunmak için bir birim oluşturmuştu.

Mayıs ayı başlarında, CitiGroup’un Küresel Döviz Başkanı Itay Tuchman’ın bankanın müşterileri için kripto ticareti, saklama ve finansman hizmetleri düşündüğünü söylediğinde kripto para birimi alanına ilk adımı bildirmişti.

Mart ayının başlarında ise Citi, kripto para birimlerinin potansiyeli hakkında birkaç incelemede bulunan Bitcoin hakkında “Taşma Noktasında Bitcoin (Bitcoin at Tipping Point)” başlıklı bir rapor yayınladı. Citi henüz kripto türev ürünleri için resmi bir başvuruda bulunmadı, ancak diğer birçok yüksek profilli banka ve finans kurumu resmi başvurularda bulundu.

Bu yıl şimdiye kadar SEC’e yapılan Bitcoin ETF başvuruları 23’ü buldu. Mali düzenleyici henüz tek bir başvuruyu onaylamadı. Öte yandan SEC Başkanı Gary Gensler, kripto vadeli işlemlere dayalı ETF’lerin kabul edilme ihtimallerinin daha yüksek olduğunu belirtti.

Bitcoin, BTC, Citigroup

Bu ayın başlarında, JPMorgan Chase varlık yönetimi müşterilerine, çoğu Grayscale tarafından işletilen altı kripto fonuna erişim verdi.

Wall Street merkezli yatırım bankası Morgan Stanley, Haziran ayında SEC’e yapılan bir dosya başvurusuna göre önemli miktarda BTC varlığına sahip.

kriptokoin