• BITCOIN/TL
  467841,215
  % -1,97
 • ETHEREUM/TL
  31877
  % -0,38
 • RIPPLE/TL
  6.6
  % -0,91
 • BITCOIN CASH/TL
  3114.77,307
  % -0,25
 • LITECOIN/TL
  1123.58
  % -0,41
 • COSMOS HUB/TL
  185
  % 2,99
 • CARDANO/TL
  8.41
  % -1,58
 • TETHER/TL
  15.95
  % 0,13

Çin’den Fiyatları Düşüren Bitcoin Açıklaması Geldi!

Çin’den Fiyatları Düşüren Bitcoin Açıklaması Geldi!

Çin Merkez Bankası, Bitcoin ve kripto para birimleri konusundaki tutumunu yumuşatmayacağını açıkça belirtti. Bu açıklama zaten düşüş trendine girmiş olan piyasayı daha fazla baskıladı. Bitcoin fiyatı 46.390 dolara kadar sarktı.

Çin Merkez Bankası, Bitcoin (BTC)’in gerçek değerinin olmadığını söyledi

Çin merkez bankası, kripto para birimleri konusundaki uzun süredir devam eden şahin duruşunu değiştirmeye istekli değil. Çin hükümetinin sözcüsü People’s Daily’ye göre, Finansal Tüketici Hakları Koruma Bürosu müdür yardımcısı Yin Youping, geçtiğimiz günlerde Bitcoin benzeri kripto paraların yasal bir para birimi olmadığını ve “gerçek bir değeri” olmadığını söyledi. 

Yetkili, BTC ve kripto para birimlerinin “saf yatırım spekülasyonu” olduğunu ekledi ve insanları onlardan uzak durmaya çağırdı.

kripto para birimlerinin artan popülaritesi nedeniyle PBOC, kripto ticareti üzerindeki baskısını artırmaya başladı. Bu açıklamalar zaten düşüş trendine girmiş olan piyasayı daha fazla baskıladı. Bitcoin fiyatı 46.390 dolara kadar sarktı ve diğer kripto paralarda kırmızı tahtaya taşındı. Yazım sırasında piyasada kayıplar yaşanmaya devam ediyor.

Çin kripto paraları “kararlı bir şekilde” kısıtlamak için birçok çalışma yaptı

Banka ayrıca, Çin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu ile işbirliği yaparak yasadışı kripto para birimi bağış toplamayı “kararlı bir şekilde” kısıtlamak için birçok çalışma yaptı. Çin Merkez Bankası PBOC, kripto para birimleriyle daha şiddetli bir şekilde başa çıkmak için bir çalışma mekanizması kurmayı planlıyor. 

Aynı zamanda Çin Merkez Bankası, insanları BTC ve kripto paralar ile ilgili suçları bildirmeye teşvik ediyor. Bu yılın başlarında, birden fazla Çin eyaleti Bitcoin madenciliğini kapatmak için harekete geçti ve tüm endüstriyi etkin bir şekilde yasakladı ve madencilerin “büyük göçüne” neden oldu. Son açıklamalara bakılırsa Çin, yakında bu baskıyı azaltacak gibi görünmüyor.

kriptokoin