• BITCOIN/TL
  679174,173
  % 4,30
 • ETHEREUM/TL
  51246
  % 6,49
 • RIPPLE/TL
  11.82
  % 4,85
 • BITCOIN CASH/TL
  7032.43,162
  % 6,37
 • LITECOIN/TL
  2439.89
  % 5,50
 • COSMOS/TL
  338.3
  % 9,53
 • CARDANO/TL
  19.32
  % 5,93
 • TETHER/TL
  12.44
  % 3,21

Çin Crypto Madencilerinin Enerjisini Kesiyor

Çin Crypto Madencilerinin Enerjisini Kesiyor
Çin'den Yeni Bir Kripto Para Kısıtlaması Geldi!

Çin’deki kripto para birimi denetimlerinin devamı olarak, Yunnan Eyaleti, Yingjiang İlçesindeki Halkın Devlet Dairesi, madenciliğe enerji sağlayan tüm hidroelektrik santrallerinin durdurulmasını istedi. Eğer tedarikçiler bunu yapmazsa, IT House’un bildirdiğine göre durdurmaya zorlanacaklar

Kripto para madenciliğinin 24 Ağustos 2021’den önce durdurulması gerekiyor

İlçe ofisi yapılan açıklamalara göre, tüm belediyelerin kendi yetki alanlarında bulunduran ve Bitcoin (BTC)’i besleyen hidroelektrik santrallerini ve varsa herhangi bir madencilik makinesini veya kulesini, 24 Ağustos 2021’den önce elektrik santrali alanından kaldırmaları gerekiyor. Sert kararlarıyla gündeme gelen Çin, verdiği hükme hazır alamayan hidroelektrik santrallerin, Devlet Enerji Bürosu tarafından söküleceğini bildirdi.

Çin Bitcoin’le Savaşırken Alibaba, NFT Pazarını Başlattı!

Bildirimde yapılan bir diğer ek de, ilçelerin hidroelektrik santralleriyle veya hidroelektrik santrallerinin bir kısmıyla ilgili büyük veri tesislerinin denetimini güçlendirmek zorunda olmalarıydı. İlçe bürolarından gelen açıklamalarına göre, kripto para madenciliği şirketlerine “yaşa dışı” arzını ortadan kaldırmak için yasal çabaları artırmaya karar verildi. Bu kararların daha öncesinde, Sichuan Eyaleti, İç Moğolistan Özerk Bölgesi, Anhui Eyaleti ve diğer belediyeler kripto para madenciliği şirketlerinin güç tüketimini temizlemek ve düzeltmekle yükümlüydü. Yunnan Eyaleti Enerji Bürosu, elektrik üretim şirketlerine dayanan, yetkisiz elektrik kaynakları kullanan veya ek gizli kâr elde etmek için güç kullanan herhangi bir Bitcoin madencilik şirketini araştıracağını ve yasal işlem başlatacağını daha önce belirtmişti.

kriptokoin