• BITCOIN/TL
  665938,105
  % -12,69
 • ETHEREUM/TL
  55606
  % -7,99
 • RIPPLE/TL
  10.95
  % -15,93
 • BITCOIN CASH/TL
  6429.25,271
  % -14,98
 • LITECOIN/TL
  2178.64
  % -18,96
 • COSMOS/TL
  359.53
  % -18,60
 • CARDANO/TL
  19.38
  % -12,11
 • TETHER/TL
  13.74
  % 0,40

Bu NFT Coin’leri Patlıyor!

Bu NFT Coin’leri Patlıyor!

 insanlar kayıp NFT coin projeleri için Ethereum’u Arıyor. EtherRocks, Curio Cards, Pixel Maps: Ethereum’un en eski NFT coin projelerinden bazıları, NFT yazı devam ederken bir canlanma yaşıyor. Kripto alanı, “NFT yazı” olarak adlandırılan bir NFT patlaması yaşıyor. Avatarlar ve üretken sanat eserlerinden sonra, Ethereum’un en eski NFT projelerinin çoğu yeniden canlandı. Değeri hızla artan önemli erken projeler arasında EtherRocks ve Curio Kartları yer alıyor.

Analist: Bu NFT Coin'i Sıradaki En Hızlı Altcoin!

Patlayan NFT coin projeleri

Erken Ethereum projeleri, NFT pazarındaki vahşi spekülasyonlar arasında patlıyor. NFT hayranları arşiv NFT’lerini topluyor. NFT koleksiyoncuları dikkatlerini Ethereum’daki en eski projelerden bazılarına çeviriyorlar. Bazıları tarafından “NFT yazı” olarak adlandırılan NFT alanındaki son patlama, çok çeşitli avatar ve üretken sanat projelerinin ortaya çıkmasıyla başlarken, Ethereum yerlileri daha eski kripto koleksiyonların peşine düştü.

Muhtemelen en çok aranan NFT avatar koleksiyonu CryptoPunks. Koleksiyondaki 10.000 piksel sanat karakteri Mayıs 2017’de ücretsiz olarak verildi ve bu da onları Ethereum’un ilk NFT projelerinden biri haline getirdi. CryptoPunks, kültürel ve tarihi önemi nedeniyle bu yıldan sonra son derece aranır oldu. Pazartesi günü Visa, 150.000 dolara bir Punk satın aldığını açıklayarak coşkuyu artırdı ve ikincil piyasada satın alma çılgınlığına yol açtı. Dijital karakterlerden birinin taban fiyatı şimdi 242.000 dolar.

CryptoPunk Çılgınlığı: Bu Token 1 Milyon Dolara Satıldı!

Birkaç proje CryptoPunks ile aynı prestije sahip olsa da, aynı zamanda ortaya çıkan pek çok proje NFT “space booms” olarak bir artış görmeye başladı. Aralık 2017’de piyasaya sürülen 100 dijital “pet rock” seti olan EtherRocks, bu ayın başlarında 100.000 doların üzerinde işlem görüyordu ve değerleri o zamandan beri fırladı. Bu hafta, bir kaya 1,3 milyon dolara satıldı. EtherRocks, EtherPaper ve EtherScissors’tan ilham alan iki yeni proje, son birkaç gün içinde ortaya çıktı – en ucuz parçalar 20.000 doları aşıyor.

Piksel haritaları yeniden canlandırma planları

Koleksiyoncular kayıp Ethereum eserlerini biriktirmeye çalıştıkça Curio Cards, MoonCatRescue, EtherLambos ve Crypto Strikers gibi diğer erken NFT coin projelerinin taban fiyatları da yükseliyor. Eski projelere yönelik web sitelerinin çoğu ya atıl durumdayken ya da artık mevcut değilken, tokenler NFT pazaryeri OpenSea‘de aktif olarak alınıp satılmaktadır.

BTC, XRP, DOGE,

Devam eden NFT çılgınlığı sayesinde yeniden canlanan bir başka proje de Pixel Maps. 2016’da piyasaya sürülen Pixel Maps, ilk İnternet coşkusu Milyon Dolarlık Ana Sayfayı hatırlatıyor. Ethereum kullanıcılarına 1.016.064 piksellik bir ızgaradan 3.969 16×16 karodan birini satın alma şansı sundu, her biri için veriler Blockchainde değişmez bir şekilde saklandı. Sözleşme, NFT meraklısı Adam McBride’ın, Etherscan‘daki akıllı sözleşmeyle etkileşime girerek bir pikselin nasıl talep edileceğine ilişkin talimatlar veren bir Medium gönderisi sayesinde yeniden ortaya çıktı. Gönderi önemli bir ilgi topladı ve o zamandan beri lider geliştirici, piyasaya sürüldüğünde asla piyasaya sürülmeyen tokenlerin 700 paketli versiyonunu piyasaya sürmeye söz verdi.

Ultrason.money’den alınan verilere göre, OpenSea, EIP-1559‘un 5 Ağustos’ta piyasaya sürülmesinden bu yana en büyük Ethereum gas yakıcısı oldu. Bazıları, artan işlem hacimlerinin NFT’lerin spekülatif bir balonda olduğunu gösterdiğini iddia etse de, teknoloji de birçok küresel şirketin dikkatini çekti. Visa’nın yanı sıra Facebook, kripto cüzdanında NFT’leri destekleyebileceğini ima etti.

Çin Bitcoin’le Savaşırken Alibaba, NFT Pazarını Başlattı!

NFT yazını çevreleyen hype’ın çoğu, kopypaste hayvan avatar projelerine ve ortaya çıkan üretken sanat sahnesine odaklandığında, Ethereum tarihinin ilk parçalarından bazılarının da çılgınlıktan yararlandığı görülüyor. Bunlardan herhangi birinin Punklar kadar aranan bir şey olup olmayacağı henüz belli değil.

kriptokoin