• BITCOIN/TL
  465696,674
  % -3,50
 • ETHEREUM/TL
  28291
  % -5,81
 • RIPPLE/TL
  6.21
  % -3,52
 • BITCOIN CASH/TL
  2834.64,640
  % -5,95
 • LITECOIN/TL
  1000.27
  % -4,70
 • COSMOS HUB/TL
  151.17
  % -3,90
 • CARDANO/TL
  7.38
  % -6,90
 • TETHER/TL
  16.26
  % -0,63

Bu 4 altcoin, Ethereum’un yanında popülaritesini artırıyor!

Bu 4 altcoin, Ethereum’un yanında popülaritesini artırıyor!

Bugüne kadar, Ethereum (ETH) Blockchain ağı, geliştiricilerin merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları oluşturması için en çok tercih edilen seçenek olmaya devam ediyor. Ancak Defi endüstrisi yavaş yavaş çok zincirli bir geleceğe doğru ilerliyor. Bu nedenle bazı altcoin projeleri ETH’nin pazar payını tüketiyor.

Bu 4 altcoin, Ethereum’un yanında popülaritesini artırıyor!

Söylendiği gibi, Ethereum Blockchain’i platformda DeFi uygulamaları barındırma konusunda aslan payına sahip. Bununla birlikte, Ethereum’da gerçekleşen daha yüksek DeFi ve NFT etkinliği, artan GAS ücretlerine ve ağ tıkanıklığına neden oldu. Bu durumun, Blockchain Ethereum 2.0 PoS’a tam bir geçiş yapmadan önce daha da devam etmesi muhtemel.

Kaynak: Glassnode

On-chain veri sağlayıcı Glassnode, bir dizi Ethereum alternatifi DeFi katmanının çekiş kazandığını açıklıyor. ETH’ye kıyasla, Solana (SOL), Cosmos (ATOM), Avalanche (AVAX) ve Terra (LUNA) gibi gelişmekte olan oyuncular önemli bir çekiş kazanmaya başladı. Ayrıca, yerel kripto para birimleri de %80 ve çok daha yüksek oranlarda kazançlar kaydetti.

DeFi tokenlerinin artan fiyatlarıyla birlikte ağ etkinliği eş zamanlı olarak arttı

Ayrıca, bu DeFi tokenlerinin artan fiyatlarıyla birlikte ağ etkinliği eş zamanlı olarak arttı. DeFi oyuncusu Avalanche kısa süre önce 180 milyon dolarlık likidite madenciliği teşvikleri açıkladı ve böylece kilitli toplam değerinde (TVL) büyük bir ralliyi tetikledi.

Kaynak: Glassnode

Avalanche için TVL sıfırdan 1.8 milyar dolara sıçradı. Bu sadece yedi gün içinde %620 gibi şaşırtıcı bir sıçrama. Genel DeFi TVL, geçen hafta 157 milyar dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ödeme yapanların her birinin nasıl katkıda bulunduğuna ve bu altcoin projelerinin Ethereum’u yenmek için neler yapması gerektiğine birlikte bakalım…

Popüler altcoin AVAX, Solana ve Terra ile ilgili gelişmeler

Proof of Stake Blockchain projesi Avalanche ve DeFi platformu en fazla doğrulayıcıya sahip olduğunu iddia ediyor. Yerel AVAX tokenleri ödenen 180 milyon dolarlık teşvik, artan kullanım ve Avalanche ağına geçişi tetikledi. AVAX tabanlı kredi piyasası BENQi, 1 milyar dolarlık likiditeye ulaşan ilk AVAX projesidir. Ayrıca Glassnode şunları açıklıyor:

Zincirin en büyük DEX’i Pangolin’dir, ancak ikinci en büyük DEX, Trader Joe hemen arkasındadır. Pangolin, Avalanche ekosistemine artan ilgiden yararlanarak muazzam bir büyüme kaydetti. Günlük DEX hacminin günlük ortalama 4 milyon dolarlık hacimden günlük hacminde 75 kat artışla 300 milyon doların üzerine çıktığını izledi.

Balina, Uçmaya Hazır 3 Altcoin Projesini Paylaştı: Bir Çanta Aldım!

Solana, ilgi odağı olan bir başka Defi projesi oldu. Geçen hafta popüler altcoin Solana (SOL),  tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Ancak, Solana ağında bir doğrulayıcıyı çalıştırmak için gereken donanım maliyetleri çok daha yüksektir.

Terra ve Cosmos’da neler var?

Giriş engelini azaltmak için Solana tasarımcıları, yaklaşmakta olan Morre Yasasının bilgi işlem maliyetini düşürmesini bekliyor. Popüler altcoin Solana’nın ağı şu anda saniyede 1000 işlem hacmini koruyor. Solana ekosistemindeki en büyük DeFi oyuncusu, Total Value Locked’da (TVL) 1 milyar doları aşan DEX Raydium’dur.

Cosmos IBC’yi temel alan popüler altcoin Terra’nın Blockchain ağı, birlikte çalışabilirliğin temel avantajını beraberinde getiriyor. Bu onu Cosmos ekosisteminde lider yapar. Terra’nın yerel tokeni LUNA, gerekli güvenliği sağlamanın yanı sıra UST stablecoin’ini destekleyen Terra Blockchain omurgası olarak hizmet eder

kriptokoin