• BITCOIN/TL
  460887,532
  % -4,96
 • ETHEREUM/TL
  28110
  % -8,43
 • RIPPLE/TL
  6.21
  % -4,46
 • BITCOIN CASH/TL
  2798.83,545
  % -8,43
 • LITECOIN/TL
  998.75
  % -5,93
 • COSMOS HUB/TL
  150.99
  % -7,05
 • CARDANO/TL
  7.35
  % -8,92
 • TETHER/TL
  16.24
  % -0,82

Bitcoin ve Ethereum Analizi

Bitcoin ve Ethereum Analizi

Bitcoin ve Ethereum, piyasanın geri kalanına göre durgun, ancak analistlere göre, her iki varlık da büyük bir hamle yapmaya hazır gibi görünüyor.

 • Bitcoin ve Ethereum durgun ve eğilimlerinin yönü için hiçbir işaret göstermediler.
 • Bollinger bantları günlük grafikte sıkışırken, yüksek bir oynaklık dönemi yakın görünüyor.
 • Fibonacci geri çekilme göstergesi, BTC ve ETH‘nin ilgili yükseliş trendlerini sürdürmek için ne yapması gerektiğini ortaya koyuyor

Piyasa değerine göre ilk iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum, diğer düşük sermayeli kripto para birimleri yükselirken konsolide olmaya devam ediyor. İlgi değişse de analistlere göre, bazı ölçümler BTC ve ETH’nin büyük bir fiyat hareketi için hazır olduğunu gösteriyor. 

Bitcoin ve Ethereum volatiliteye hazır! Peki siz?

Bitcoin ve Ethereum, bir sonraki adımda nereye gittiklerine dair net bir gösterge sağlamadan durgun kaldı. Solana, Terra ve Avalanche gibi düşük sermayeli kripto para birimleri yükseliyor. Birçok kripto para, tüm zamanların en yüksek seviyelerini elde ederken fiyat keşif moduna girdi. Bu tür kayda değer fiyat hareketi, yatırımcılar arasında bir “açgözlülük” duygusu oluşturdu ve bazılarının yeni bir “altcoin sezonunun” başladığını öne sürmesine yol açtı. 

Bu 5 Altcoin Büyük Ralliler Yapabilir!

Davranış analizi platformu Santiment, düşük sermayeli varlıklar dikkatleri üzerine çekerken Bitcoin ve Ethereum çevresinde en yüksek karamsarlık seviyelerinden birini kaydetti. Böyle olumsuz bir sosyal duyarlılık, son zamanlarda görülen cansız fiyat hareketinin doğrudan bir sonucudur. Yine de analistlere göre, zayıf sosyal algı, yatırımcılara BTC ve ETH’ye bahis koymaları için iyi bir fırsat sağlayabilir.

Bitcoin ve Ethereum dar bir aralıkta! Peki sırada hangi seviyeler var?

Bitcoin ve Ethereum dar bir aralıkta konsolide olurken, yatırımcılar trendin yanlış tarafında yakalanmamak için sabırlı olmalı. Her iki varlık da önemli bir fiyat hareketinin eşiğinde göründüğünden analistlere göre, girmek için önemli bir fırsatı beklemek özellikle önemli. Bitcoin’in günlük grafiği, 51.000 ila 47.000 dolarlık fiyat aralığının dışında kapanan bir mum çubuğunun, bir sonraki adımda fiyatın nereye gideceğini büyük olasılıkla belirleyeceğini gösteriyor.

Kaynak: TradingView

BTC’yi genel direncin ötesine iten satın alma siparişlerinde bir artış analistlere göre, 57.000 dolara, hatta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000 dolara doğru bir artışa neden olabilir. Öte yandan analistlere göre, destek olarak kalıcı şekilde 47.000 doları kaybetmek, önde gelen kripto para birimini 42.500 dolar veya 37.300 dolara gönderen bir satışla sonuçlanabilir. 

Usta isimlere göre, BTC ve ETH’nin sıradaki adımı yakın!

Ethereum da belirsizlik gösterdi, ancak Bollinger bantlarının daralması, oynaklıkta bir artış olduğunu gösteriyor. 3.360 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde belirleyici bir hareket analistlere göre, ETH’nin 3.750 dolara yükselmesi veya önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerini yeniden test etmesini sağlayabilir. Ancak satış siparişleri birikirse analistlere göre, ETH 3.000 dolarlık destek seviyesini kesebilir ve 2.700 dolara veya 2.300 dolara düşebilir. 

Kaynak: TradingView

Kripto para meraklıları, Bitcoin ve Ethereum’un direnci veya desteği aşmasını beklerken, sektördeki en önde gelen isimlerden bazıları iyimserliğini koruyor. On-chain analist Will Clemente, “Bitcoin tarihindeki en güçlü on-chain birikimin” şu anda gerçekleştiğini savunuyor. Benzer şekilde ekonomist Efe Bulduk, Ethereum’un borsalardaki arzının “sıcak bir yaz gününde maraton koşan bir atlet gibi eridiği” için arz şokuna hazır olduğuna inanıyor. Şimdi analistlere göre, Bitcoin ve Ethereum’un büyük bir hamle yapması an meselesi gibi görünüyor. 

kriptokoin