• BITCOIN/TL
  675178,549
  % -1,36
 • ETHEREUM/TL
  50384
  % -2,55
 • RIPPLE/TL
  11.53
  % -3,08
 • BITCOIN CASH/TL
  6836.99,731
  % -3,61
 • LITECOIN/TL
  2342.51
  % -5,21
 • COSMOS/TL
  320.93
  % -7,22
 • CARDANO/TL
  18.54
  % -4,65
 • TETHER/TL
  12.42
  % -0,07

Bir Büyük Şirketten Daha Bitcoin Hamlesi!

Bir Büyük Şirketten Daha Bitcoin Hamlesi!

Bugün piyasayı hareketlendiren önemli bir gelişme yaşandı. Dünyanın en büyük sinema zinciri olan AMC Entertainment, ABD’deki tüm lokasyonlarında sinema biletleri için Bitcoin kabul etmeye başlayacak.

Dünyanın en büyük sinema salonu zinciri AMC, Bitcoin ödemelerini kabul edecek!

Şirketin CEO’su Adam Aron, bu tür işlevselliği sağlayacak gerekli teknolojinin 2021’in sonuna kadar uygulanacağını söyledi. Ancak şu an itibariyle AMC’nin Bitcoin ödemelerini tam olarak nasıl etkinleştireceği belli değil. Şirketin kripto paralar geçişi, short satıcıların hedefi haline geldikten sonra bu yılın başlarında AMC hisselerinin yükselmesine neden olan Reddit kaynaklı meme hisse senedi çılgınlığıyla bağlantılı olabilir.

Adam Aron, yolo hisse senetleriyle ilgilenen birçok bireysel yatırımcının da kripto para birimleri konusunda hevesli olduğunu iddia ediyor. Bitcoin dışında şirket, “Blockchain ile diğer seçenekleri” araştırıyor. AMC hissesi, Bitcoin duyurusu ve beklenenden daha iyi geliriyle piyasa öncesi işlemlerde yüzde 3,36 arttı. AMC, 1.004 sinema salonu ve 11.041 ekranıyla dünyanın en büyük sinema zinciridir. Şirket, Mart ayında en kazançlı pazarları olan California ve New York’taki tiyatroları yeniden açmayı başardı.

Şirket, ödemeleri işlemek için hangi teknolojiyi kullanacağını belirtmedi

Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki en büyük film sergisi şirketi olan AMC Entertainment Holdings, yıl sonuna kadar biletler ve imtiyazlar için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacak. Ancak şirket, ödemeleri işlemek için hangi teknolojiyi kullanacağını belirtmedi. 9 Ağustos’ta şirketin ikinci çeyrek sonuçlarıyla ilgili bir konferans görüşmesi sırasında konuşan Başkan-CEO Adam Aron şunları söyledi:

Ayrıca, şu anda AMC’nin bu yeni gelişen kripto para birimi evrenine başka nasıl katılabileceğini keşfetmenin ön aşamasındayız ve kripto para birimi ile akıllıca daha ciddi bir şekilde ilgilenmeye devam edersek, AMC için potansiyel olarak kazançlı iş fırsatlarından oldukça etkileniyoruz.

 AMC, 2021’in sonunda Apple Pay ve Google Pay ödemelerini kabul etmeye başlayacak. Şirket ayrıca bu yıl ABD, Avrupa ve Orta Doğu’da bir düzineden fazla lokasyon açmayı planladığını duyurdu. AMC Entertainment, dünyanın en büyük film sergisi şirketlerinden biri ve dünya genelinde 950 sinema salonu ve 10.500 ekrana sahiptir.

KRIPTOKOİN