• BITCOIN/TL
  657806,139
  % -12,72
 • ETHEREUM/TL
  54827
  % -7,84
 • RIPPLE/TL
  10.8
  % -16,07
 • BITCOIN CASH/TL
  6315.52,609
  % -15,64
 • LITECOIN/TL
  2140.42
  % -19,03
 • COSMOS/TL
  361.94
  % -18,99
 • CARDANO/TL
  19.09
  % -12,08
 • TETHER/TL
  13.66
  % 0,14

Altcoin Saldırısının Hacker’ı Milyonları İade Etti!

Altcoin Saldırısının Hacker’ı Milyonları İade Etti!

Tarihe geçen DeFi altcoin hackinde önemli bir gelişme yaşandı. Poly Network hacker’ı, bu hafta başında çaldıkları 611 milyon doların neredeyse tamamını geri verdi. 33 milyon dolarlık USDT donmuş durumda.

 • Poly Network hacker’ı, bu hafta Ethereum ana ağında çaldıkları 611 milyon doların geri kalanını iade etti.
 • Ekip, 33 milyon dolar değerinde donmuş USDT stabilcoin’leri dışında neredeyse tüm fonların geri kazanıldığını doğruladı.
 • Ekip, bir onchain mesajında, bir güvenlik hatasını ifşa ettiği için bilgisayar korsanına teşekkür olarak 500.000 dolar teklif etti.

Altcoin projesi Poly Network, saldırgandan çok imzalı bir cüzdanda kalan parayı aldığını doğruladı. 

Tarihe geçen DeFi altcoin hackinde önemli gelişme: İade edildi!

Bu hafta 611 milyon dolar çalan Poly Network hacker’ı, bir günlük müzakerelerin ardından Ethereum ana ağında kalan fonları iade etti. Poly Network, Ethereum, Polygon, Binance Smart Chain arasında zincirler arası işlemlere izin veren bir dizi akıllı sözleşme yürütür. Proje, tarihin en büyük kripto hack’i olarak tanımlanan olayda 600 milyon dolardan fazla kaybettikten sonra Salı günü manşetlere taşındı. 

Bu 3 Altcoin İçin Havai Fişeklere Hazır Olun!

Kayıplar, Ethereum’da 272 milyon dolar, Binance Smart Chain’de 253 milyon ve Polygon’da 85 milyon dolardan oluşuyor.  Olayın ardından hacker, fonların neredeyse tamamını iade etmeye karar verdi. Hacker, Ethereum işlemlerinde yayınlanan bir “Soru-Cevap” tartışmasında, Poly Network topluluğuna, saldırıyı, başkaları istismar etmeden önce güvenlik açığını ortaya çıkarmak için “eğlence için” gerçekleştirdiklerini söyledi. 

Ekip, bilgisayar korsanına teşekkür olarak 500.000 dolar teklif etti

Dün bilgisayar korsanı, çalınan varlıkların yarısından fazlasını Binance Smart Chain ve Polygon‘da iade etti.  Ekip, o zamandan beri altcoin projesi Tether tarafından dondurulan 33 milyon dolarlık USDT hariç kalan fonları aldığını onayladı. Perşembe günü bir Twitter notunda ekip, “Ethereum’da kalan tüm kullanıcı varlıkları (dondurulmuş USDT hariç), Bay White Hat ve Poly Network ekibi tarafından kontrol edilen çoklu imza cüzdanına aktarıldı” dedi. En son işlem, hacker ve ekip tarafından kontrol edilen çok imzalı bir cüzdanda ETH, DAI, USDC ve WBTC dahil olmak üzere 230 milyon dolarlık dijital varlıktan oluşuyordu. 

Ekip ayrıca yine düzenlenen USDT stablecoin’lerini etkisiz hale getirmek için hacker ile müzakere etmeyi planladığını söyledi. Ekip, bir on chain mesajında, bir güvenlik hatasını ifşa ettiği için bilgisayar korsanına teşekkür olarak 500.000 dolar teklif etti. Medya raporlarının aksine, bilgisayar korsanının kimliği anonim kalıyor. Ethereum’da yayınlanan Soru-Cevap tartışmasında, “geçici bir e-posta, IP veya izlenemeyen sözde parmak izi” kullandıklarını söylediler.

kriptokoin