• BITCOIN/TL
  459525,690
  % -5,24
 • ETHEREUM/TL
  27946
  % -8,46
 • RIPPLE/TL
  6.13
  % -5,41
 • BITCOIN CASH/TL
  2817.31,491
  % -7,27
 • LITECOIN/TL
  992.96
  % -6,64
 • COSMOS HUB/TL
  149.15
  % -6,64
 • CARDANO/TL
  7.27
  % -9,23
 • TETHER/TL
  16.2
  % -1,05

ABD’de Kripto Para İçin Karar Günü!

ABD’de Kripto Para İçin Karar Günü!

1 trilyon dolarlık altyapı tasarısıyla getirilen tartışmalı kripto para vergileri, tüm kripto topluluğunu koltuklarının kenarında tutan bir son dakika çılgınlığına neden oldu. Kripto yanlısı Senatör Cynthia Lummis’in son tweet’lerine göre, değişikliklerle ilgili son oylama 9 Ağustos’ta yapılacak.

Tartışmalı kripto para vergileri, piyasa gündeminin en sıcak konusu!

Senatör, milletvekillerinin değişikliklere izin verme konusunda bir anlaşmaya varmaları gerektiğini kaydetti. Değişikliğin “senatörler arasındaki 30 saatlik kural üzerindeki anlaşmazlık nedeniyle askıya alındığını ve bunun da Senato’nun bir tasarıyı oylamadan önce 30 saate kadar dikkate almasına/okumasına/incelemesine izin verdiğini” ekliyor.

Karşı kampta bir çekim yapan Cynthia Lummis, bazı senatörlerin altyapı yasasını hızlı bir şekilde geçirmeye çok odaklandığını yazdı. Senatör Schumer’i işaret eden Cynthia Lummis, diğer yasalara odaklanmak için hızlı bir şekilde oy vermek istediğini de sözlerine ekledi. Cynthia Lummis konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Yani bir çıkmazdayız. Meslektaşlarımın pozisyonlarını anlıyorum. Ama bu tasarıdaki dili değiştirmezsek gerçek insanlar zarar görecek. Yarın tekrar oturuma döneceğiz ve meslektaşlarımızı ve Senatör Schumer’i değişikliğimizin bir oyu hak ettiğine ikna etmek için tekrar çalışacağız.

Bloomberg’e göre 30 saatlik süre Salı sabahı erken saatlerde sona erecek

Bloomberg’e göre 30 saatlik süre Salı sabahı erken saatlerde sona erecek. Ancak milletvekilleri, oybirliğiyle tartışmayı daha erken kapatma konusunda anlaşabilirler. Tasarı değişikliği konusundaki anlaşmazlıkların yanı sıra, bu tartışmanın ne kadar devam edeceği konusunda milletvekilleri arasında da anlaşmazlık var.

Değişikliğin oylanmaması ve uzlaşma sağlanamaması halinde tasarı orijinal diliyle kabul edilecek. Tanınmış kripto oyuncuları ve endüstri uzmanları, orijinal çağrıyı kripto topluluğu için haksız olarak eleştirdiler. Bazı uzmanlar, bu durumun birçok kripto firmasının Amerika’dan ayrılmasına yol açacağına da inanıyor. Pazar günü, Massachusetts Demokrat Senatör Elizabeth Warren şunları söyledi:

İki partili anlaşmadaki değişikliğin arkasındaki fikir, basitçe, oyun alanını raporlama konusunda dengelemek. Bu kripto üzerinden alınan doğrudan bir vergi değil, sadece başka her yerde geçerli olan bir raporlama zorunluluğu. Bu doğru bir yaklaşım gibi görünüyor.

Cynthia Lummis: Diğer ekonomiler bizi kripto paralar konusunda geçiyor

 öte yandan, Senatör Cynthia Lummis temkinli bir yaklaşım çağrısında bulundu. Cynthia Lummis, diğer rakip ekonomilerin kripto paraları geliştirmede nasıl ilerlediğine atıfta bulunarak şunları söyledi:

Küresel finans lideri olarak konumumuz bir hak değil, bir ayrıcalıktır. Diğer ülkeler, kripto paraların geliştirilmesinde bizden önde başlıyor. Bunu yanlış anlarsak, kendimizi engelleriz ve gelecekteki refahımızı riske atarız.

kriptokoin