Visa Blokzinciri Altyapı Sağlayıcısı ConsenSys İle Ortaklık Kurdu

Ödeme devi Visa, ülkelerin CBDC geliştirmesine ve kullanıma sunmasına yardımcı olmak için blokzinciri altyapı sağlayıcısı ConsenSys ile ortaklık kurdu

Alanının iki dev ismi, merkez bankası dijital para birimleri için yeni teknolojiler geliştirmeye yardımcı olacak. Şirketler, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarına kendi dijital para birimlerini oluşturma ve kullanıma sunma konusunda destek verecek. Visa’daki CBDC başkanı Catharine Gu konu hakkında The Block’a verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

“CBDC’nin gelecekte ödeme sistemlerinde oynayacağı rolü anlamada “önümüzdeki iki ila üç yıl kritik olacak. Temel zorluk, yeni para biçimlerinin mevcut ödeme araçları ve mevcut sistemlerle nasıl bir arada var olabileceğini anlamaktır.”

ConsenSys stratejik satış direktörü Shailee Adinolfi de birlikte çalışabilirliğe ve zorluğuna değindi. Konu hakkında şunları söyledi:

“Sorunları uygulamalı bir şekilde ele almaya bakıyoruz.”

ConsenSys halihazırda birkaç ülkenin CBDC geliştirmelerinde rol alıyor. Bu ülkeler Avustralya, Fransa, Hong Kong ve Tayland şeklinde. 

coinkolik