Güney Kore, Oyna-Kazan Oyunların Yasaklıyacak

Güney Kore, Apple ve Google’dan oyna-kazan NFT oyunlarını kaldırmaları söyledi.

Güney Kore hükümeti, Apple ve Google’a oyna-kazan (P2E) oyunlarını ilgili uygulama mağazalarından kaldırmaları gerektiğini söyledi.

Hükümet, Apple ve Google’ın, NFT mobil oyunlarını uygulama mağazalarından kaldırmasını talep etti.

nft game 1

Güney Kore’de oyuncular oyunlara yılda yaklaşık 6 milyar dolar harcıyor. Bu nedenle, ülke hükümeti oyun pazarını düzenleme, Minecraft gibi oyunlara yaş kısıtlaması getirme ve oyun ödüllerinin değerini sınırlama konusunda sağlam bir duruş sergiledi. Oyun içi ödülleri 10.000 Kore wonu ile sınırlayan hükümet, oyun geliştiricileri ve dağıtıcıları için daha da fazla bürokrasi getirecek gibi gözüküyor.

Güney Kore yasalarına göre, 10 bin Kore wonundan (8.42 dolar) daha fazla ödül sunan oyunlar ülke genelinde yasaklandı ve hükümet kumar, oyun ve yaş derecelendirmeleriyle ilgili katı düzenlemeler getirdi.

Güney Koreli devlet kurumu olan Oyun Yönetimi Komitesi (GMC), Apple ve Google’a P2E oyunlarını dağıtım platformlarından çekmeleri gerektiğini söyledi. Ayrıca GMC, firmalara oyun şartı olarak uygulama içi satın alma gerektiren yeni oyunları onaylayamayacaklarını bildirdi.

coinkolik