• BITCOIN/TL
  467536,590
  % -2,05
 • ETHEREUM/TL
  31863
  % -0,48
 • RIPPLE/TL
  6.6
  % -1,03
 • BITCOIN CASH/TL
  3116.88,546
  % -0,25
 • LITECOIN/TL
  1122.02
  % -0,56
 • COSMOS HUB/TL
  184.59
  % 2,90
 • CARDANO/TL
  8.4
  % -1,71
 • TETHER/TL
  15.94
  % -0,02

20 Btc İçeren Cüzdanın Anahtarını Sildi!

20 Btc İçeren Cüzdanın Anahtarını Sildi!
20 Bitcoin İçeren Cüzdanın Anahtarını Sildi! Sonra Ne Mi Oldu?

Sakladığı Bitcoin’lerinin cüzdan şifrelerini unutarak trajik bir hikayenin acınası bir kahramanı olan kişilere her gün bir yenisi daha ekleniyor. Bu sefer kahraman, yaklaşık 900.000 dolar değerinde 20 Bitcoin anahtarını yanlışlıkla sildiğini söylüyor. Bir rapora göre, on yıldan uzun bir süre önce, amiral gemisi kripto para biriminin değeri bir peniden daha azken, 20 Bitcoin (BTC) çıkaran Güney Afrikalı bir adam, hepsini kaybetti.

Analist: "Fiyat Düşerken En Zengin Cüzdanlara Bitcoin Akmaya Devam Etti"

 Güney Afrikalı adamın Bitcoin dramı

MyBroadband tarafından hazırlanan rapora göre, Mark Michaels takma adlı adam, yedinci sınıftayken 20 Bitcoin aldı ve uzun zamandır BTC’lerine ulaşmak için gerekli anahtarı hatırlamıyor. Şu anda 24 yaşında olan Michaels’ın Bitcoin madenciliği yapmak için Nvidia GeForce GTS 250 grafik kartı ile donatılmış bir kişisel bilgisayar kullandığı bildiriliyor. Genç diyor ki:Tam olarak ne kadar süre madencilik yaptığımı hatırlamıyorum ama yaklaşık olarak olarak birkaç haftayla birkaç ay arasındaydı

Piyasayı Zıplatan Haber: Bir Dünya Devinden Daha Bitcoin Hamlesi!

Michaels’ın BTC’yi çıkardığı yıl boyunca, amiral gemisi kripto para biriminin fiyatı rapora göre sadece 0,0008 dolardan 0,08 dolara yükseldi. Yazma sırasında, Bitcoin 48.000 dolar civarında işlem görüyor ve 20 BTC’ye 900.000 doların üzerinde bir değer tekabül ediyor. Rapor ayrıca Michaels’ın çıkardığı Bitcoin’i orijinal yazılımında sakladığını söylüyor. Michaels sözlerine şöyle devam ediyor:Erişmek için bir cüzdan anahtarı ve şifre gerektiren orijinal Bitcoin cüzdan yazılımını kullandığıma inanıyorum. Evdeki tüm sabit diskleri, flash bellekleri, CD’leri ve DVD’leri topladığımı ve her birini dikkatle gözden geçirdiğimi hatırlıyorum. Bu yaklaşık bir hafta sürdü. Ana sabit diskimde veri kurtarma yazılımı çalıştırmayı da denedim, ancak bu pek işe yaramadı. O zamana kadar, bu sürücü biçimlendirildi ve birden çok kez yeniden kullanıldı.

4 Altcoin'den Alan Rock Efsanesi, Bitcoin Hedefini Açıkladı!

Madenciliğe devam

Michaels, cüzdanın özel anahtarını ve şifresini bilgisayarındaki bir metin belgesine yedeklediğini, ancak daha sonra cihazı temizlerken belgeyi sildiğini söyledi. Michaels’ın madenciliğini yapmasından yedi yıl sonra, varlık 1.000 dolara ulaştığında Bitcoin’i kurtarma girişimleri sonuçsuz kaldı. Şu anda nitelikli bir elektronik mühendisi olan Michaels, rapora göre şu anda küçük miktarlarda çeşitli kripto paralara sahip. Ayrıca ara sıra Ethereum madenciliği yaptığını da söylüyor. Michaels diyor ki:

Kriptoya aktif olarak para yatırmıyorum. Çoğunlukla sadece piyasalarda oynamak ve işlerin nasıl değiştiğini görmek için. Ayrıca hala Ethereum madenciliği yapıyorum, bu yüzden çeşitli altcoinler arasında dağıttığım çoğunlukla bundan elde edilen küçük gelir.

kriptokoin